zeki kadınlar eşlerinin sağlığını önemsiyorlar

zeki kadınlar eşlerinin sağlığını önemsiyorlar

Zeki kadınların eşlerini daha iyi düşündükleri ve onların sağlıklı yaşamaları konusunda daha bilinçli oldukları açıklandı. Zeki kadınların sağlıklı yaşam tavsiyelerini anlamada ve uygulamada daha iyi oldukları bu sayede sağlıklı yaşam seçeneklerini daha iyi uyguladıkları ortaya çıktı. Kadının eğitim seviyesi ile doğru orantılı olarak eşinin yaşam tarzı ve sağlığı üzerinde önemli bir etkiye sahip olduğu belirlendi.

Zeki kadınları eşleri daha uzun yaşıyor

Yapılan araştırmalara göre, zeki kadınlarla evli erkeklerin daha uzun yaşadığını belirlendiği açıklandı
“Bir insanın eşini kaybetmesi, yaşayabileceği en büyük streslerden birisidir. Bu da yaşam kalitesini azaltıyor. Zeki kadınla evli erkeklerin ömrü uzuyor. Çünkü bu kadınlar eşinin sağlıklı beslenmesinde, düzenli bir yaşam sürmesinde önemli rol oynuyor ve onlara iyi bir yaşam ortam oluşturuyor. Kadınlar evin sorumluluğunu, erkeklere göre daha fazla alıyor. Eşiniz ne kadar zekiyse siz de o kadar uzun yaşarsınız”

Sağlıklı yaşam için beslenme kuralları

Sağlıklı bir yaşam için olmazsa olmazların başında ise “İyi uyumalıyız, bol su içmeliyiz, diyetimize dikkat etmeliyiz ve egzersiz yapmalıyız. Bunlar kişiden kişiye göre değişebilir. Endüstriyel işlenmiş gıdaların tüketimini azaltmalıyız. Bunun için toplumsal bir çaba harcamalı ve tüm kesime ulaşmalıyız. Şeker tüketimini azaltmamız lazım. Durağan olmamalıyız. Alkol ve sigara tüketmemeliyiz”

D vitamini için güneşli havada bol bol gezilmeli

Yürüyüş yapmanın stres atmaya faydasının yanı sıra vücudun D vitamini sentezine de yardımcı olduğuna vurgu yapan uzmanlar, “Çok güneşli bir ülke olduğumuz için güneşe çıkmaktan kaçınıyoruz. D vitamini seviyemiz çok düşük. Sokaklara çıkıp dolaşmalı ve hareket etmeliyiz” diye uyarıyorlar.

Bir cevap yazın