Youtube sosyal ağa dönüşebilir

Youtube sosyal ağa dönüşebilir

En çok video izlenen sosyal ağların başında gelen Youtube'un her geçen gün aktif kullanıcı sayısı da artmaktadırSosyal medya üzerinden en çok video izlenen adres olan Youtube her geçen gün kullanıcı sayısına yenilerini eklemeye devam etmektedir. Marka daha kaliteli ve herkesin yararlanabileceği hizmet çalışmalarına devam ederken yenilikler yapmaktan da kaçınmaz. Firma yaptığı çalışmalar sonucunda bu yılın sonuna doğru sosyal ağa dönüşebileceğini açıkladı. Youtube’daki bu değişimin içeriğini merak ediyorsanız, yazımızda detaylarını okuyabilirsiniz.

En çok video izlenen sosyal ağların başında gelen Youtube’un her geçen gün aktif kullanıcı sayısı da artmaktadır. Venture Beat’in yayınladığı habere göre Youtube artık sadece video paylaşımı yapmayacaktır. Video dışında fotoğraf ve metin paylaşımı da yapacaktır. Paylaşım dışında oylama yapacak olan Youtube yaptığı çalışmalarla Facebook’un hızlı şekilde büyüyen video servisine de cevap vermeyi planlamaktadır.

Backstage( Kamera Arkası) Youtube Servisi

Youtube geçtiğimiz günlerde yayınlanan habere göre Backstage yani kamera arkası olarak anılan Youtube servisi ile Youtube kullanıcılarının videolar dışında içeriklere ulaşmasını sağlıyor. Bu servisle birlikte takipçiler video dışındaki içerikleri de görebileceklerdir. Bu platformun Facebook ve Twitter gibi sosyal medya ağlarında olan Backstage’in alanına da eklenmesi bekleniyor. Bu platform kanalın abonelerinin öncelikli haber kaynağı olması bekleniyor. Bu alanda aboneler yapılan paylaşımlarla ilgili bildirim alabilecekleri gibi aynı zamanda paylaşımları kendi akışlarında görebileceklerdir. Paylaşımların Backstage platformunda ters kronoloji ile gösterilmesi beklenmektedir.

Backstage İçeriği

Youtube platformundaki paylaşımların takip edileceği platform olan Backstage günümüzdeki popüler sosyal ağlarla rekabet edecek şekilde tasarlandı. İlerleyen günlerde yorumlar dışında yeni formatlar eklenmesi bekleniyor. Tweet benzeri paylaşımlarının, metin anketlerinin ve kamera arkası görüntülerinin paylaşılacağı görüntüler olacaktır. Aynı zamanda bu platforma özel videolarla birlikte takipçiler arasında bağ kurulabilecektir. Platform yalnızca yapımcılar için değil kullanıcılar için de açılacaktır. Özelliklerin yalnızca yapımcılara değil, kullanıcılar için de açılmasının planlandığı belirtiliyor. Youtube, kullanıcılar için gün geçtikçe değer kazanan videoların paylaşılması için böyle bir alan yaparak Facebook ve Twitter gibi sosyal platformlarla arasındaki rekabete yanıt veriyor. Backstage platformunun bu senenin sonuna kadar duyurulması bekleniyor.

Bir cevap yazın