Haberbizde.Net

Güncel Haber Son Dakika Haberler

Yökş, Lansman Konseri ve Şarkı Sergisi ile Zorlu PSM’de!

Yökş, Lansman Konseri ve Şarkı Sergisi ile Zorlu PSM’de! 1

2015 yılında Avrupa’nın en büyük müzik festivali olan Sziget Festival‘da Türkiye’yi temsil eden Yökş, yeni albümleri “Beklenen”in lansman konserinde de alışılagelmiş enerjik sahne performanslarından birini vaat ediyor.

Sony Music Türkiye etiketi ile yayınlanan Yökş’ün yeni albümünde 10 şarkı bulunuyor. Söz ve müziği grubun yaratıcı ve mütevazi solisti Erdem Topsakal’a ait olan albümün aranjmanlarını ise Volkan Gürkan ve Yökş ekibi birlikte üstleniyor. İlk albüme göre çok daha özverili ve geniş ölçekli çalışılmış bir albüm ile karşımıza çıkan grup, başarısı ile sınırları Avrupa’ya uzatırken, iddialı ve edebi cümleleri ile toplumun nabzını yakalamayı başarıyor. Güncel indie ve alternatif rock’ın harmanından oluşan müzikal öğeleri ile uzun yıllar eskimeyecek bir sound ve tarza sahip olan “Beklenen” albüm; estetik olarak Türkçe rock ve pop müzik dinleyicisine birçok farklı tat sunuyor.

“Şarkı çizip resim çalan topluluk” olarak yola çıkan Yökş, kendi adıyla yayınladığı ilk albüm için 2014’te Karaköy’de düzenlediği Şarkı Sergisi’ni yeni albümleri için de tekrarlıyor. 10 şarkı için 10 sanatçının elinden çıkan özgün çizimler ve grafiti sanatçısı Mr. Hure’un sergi için özel hazırladığı çalışması bir ay boyunca, Zorlu PSM Galeri alanında sergileniyor.Ayrıca grafiti sanatçısı MR.Hure de sergiye özel hazırladığı çalışması ile yer alacak. Ziyaretçilerin, şarkıların illüstrasyonlarını incelerken aynı zamanda ilgili şarkıyı dinlemelerine olanak sağlayan sunumuyla eşsiz bir deneyim yaşatacak olan sergi, 2 Kasım – 2 Aralık tarihleri arasında açık olacak.
19:30’da “Şarkı Sergisi” açılışının ardından saat 21:00’de Zorlu PSM Studio sahnesine geçilerek lansman konseri dinlenebilecek. Bu sanat dolu geceyi kaçırmayın!

Yökş, Lansman Konseri ve Şarkı Sergisi ile Zorlu PSM’de! Grafikhaber.net