Posted By hande Posted On

Videowall Nedir?

Videowall Nedir?

Birden çok endüstriyel ekranın birlikte kullanılması ile çoklu ekran bütünü elde edilir ve buna videowalladı verilir. Günümüzde birçok farklı alanda belirtilen bu ekranları görmeniz mümkündür. Kullanışlı ürünler olmasının yanı sıra aynı zamanda verimli teknolojik ürünler olduğunu belirtmekte fayda var. Kullanım alanı son derece geniştir ve bu konuda herhangi bir sınırlama söz konusu değildir.

 Kullanım konusunda herhangi bir sınırlama olmaması sayesinde de kullanımı birçok konuda avantaj sağlar. Aynı zamanda belirtmek gerekir ki geniş kitlelere hitap etmek adına son derece etkili olur.

Çoklu ekranların birleşiminden oluşan bu ürünler müşterileri daha fazla etkileme konusunda avantaj sağlar. Özellikle reklam verme ya da ürün tanıtma gibi işlerde bu ekranların kullanımı yaygın olarak tercih ediliyor.

Videowall Kullanımı

Çoklu ekran sistemi, birden fazla ekranın bir araya getirilmesi ile oluşturulan dev bir ekranı ifade eder. Genel olarak standart ekranlar değil profesyonel ekranlar kullanılarak elde edilen sistemlerdir. Bu sistemler kullanılarak insanlara sunulan içerikler daha akılda kalıcı olur.

Özellikle reklam çalışmalarında etkileyici sonuçlar elde etme adına son derece faydalıdır. Çok ekranlar kullanılarak elde edilen dev bir ekran her zaman potansiyel müşterileri etkileme konusunda daha yararlı olur.

 İçeriklerin hem dikkat çekici hem de etkileyici olması için bu sistemlerin kullanımı yaygın bir şekilde yapılıyor. Satışa sunulan sistemler, güncel teknolojik donanımlar kullanılarak tasarlanmıştır. Prestijli bir iletişim platformu ve etkili bir reklam paneli oluşturmak için idealdir.

Videowall Çeşitleri

Çoklu ekran sistemlerimin birbirinden farklı modelleri bulunuyor. Bu modeller özellik bakımından değişkenlik gösterebilir. Sık kullanılan modellerden birisi standart video Walloluyor. Bu modelde ekranlar yan yana ve alt alta farklı matriks yapılarda dizilerek bir panel oluşturulur.

Diğer modeller ise dijital, kontrol odası, dijital menuboard çoklu ekran sistemleridir. Kullanım alanına ve ihtiyaca bağlı olarak uygun bir modeli tercih edebilirsiniz. Genel olarak bütün modellerin dayanıklı bir yapıya sahip olduğunu belirtmekte fayda var. Aynı zamanda tercih ettiğiniz modele bağlı olarak ödemeniz gereken ücretler de değişkenlik gösterir.