Vestel Futbol Turnuvası 72 takımla dünyanın en büyük ligini geride bıraktı

Vestel Futbol Turnuvası 72 takımla dünyanın en büyük ligini geride bıraktı

Vestel, her yıl çalışanlarının katılımıyla düzenlediği Futbol Turnuvası’nın bu yıl 30.’sunu gerçekleştiriyor. Türkiye’nin en büyük kurumsal futbol turnuvasını düzenleyen Vestel, 72 takımla dünyanın en büyük ligini de geride bırakıyor. Manisa Tevfik Lav Spor Tesisleri’nde oynanan maçlarda 1080 Vestel çalışanı top koşturuyor. Vestel Futbol Turnuvası’nın şampiyonu toplam 320 müsabakanın ardından haziran ayında belli olacak. Vestel Şirketler […]

Vestel, her yıl çalışanlarının katılımıyla düzenlediği Futbol Turnuvası’nın bu yıl 30.’sunu gerçekleştiriyor. Türkiye’nin en büyük kurumsal futbol turnuvasını düzenleyen Vestel, 72 takımla dünyanın en büyük ligini de geride bırakıyor. Manisa Tevfik Lav Spor Tesisleri’nde oynanan maçlarda 1080 Vestel çalışanı top koşturuyor. Vestel Futbol Turnuvası’nın şampiyonu toplam 320 müsabakanın ardından haziran ayında belli olacak.

Vestel Şirketler Grubu İnsan Kaynakları Direktörü Semih Süslü, Vestel Futbol Turnuvası’yla çalışanlar arasındaki takım ruhunu güçlendirmeyi amaçladıklarını belirterek şunları ifade etti:

“Vestel City bir mega fabrika, başlı başına bir şehir. Birbirimizi daha yakından tanımak, büyük bir aile olduğumuzu hissetmek için mesai saatleri dışında da çeşitli organizasyonlarla bir araya gelmeyi önemsiyoruz. Mesai saatleri içindeki ast – üst ilişkilerini, yetkinlikleri bir kenara bırakarak futbol üzerinden yepyeni takımlar oluşturuyoruz. Farklı yetkinliklerimizi keşfediyoruz. Neredeyse 3 – 4 ay süren Vestel Futbol Turnuvası gerek sahada gerekse tribünlerde ailemizin çoğu üyesini bir araya getirmesi açısından bizim için çok önemli bir organizasyon.”

Nisan ayında başlayan Vestel Futbol Turnuvası’nda her gün 8 maç oynanıyor. Tamamı Vestel çalışanlarından oluşan her bir takımda 9’i asil, 6’si yedek 15 oyuncu yer alıyor. Turnuva, Vestel yönetim kurulu üyelerinden oluşan tertip komitesi tarafından hazırlanan 18 maddelik kurallar çerçevesinde yürütülüyor.

Bir cevap yazın