Vergi dairelerinde gece mesaisi

Vergi dairelerinde gece mesaisi

İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığı binası bu yüzden vatandaşlarla doldu taştı. Binanın 2 katında uzun kuyruklar oluştu. Veznelerin önünde adeta insan seli yaşandı. İçeride bunlar olurken Vatan Caddesi’nde de araç yoğunluğu vardı. Yapılandırdıkları tutarı ödemeye gelen bazı vatandaşlar araçlarını kaldırımlara ve otobüs duraklarının önüne parketti. Otobüsler yolcuları yol üzerinden alabildi, parklar nedeniyle Vatan Caddesi Bayrampaşa istikametinde trafikte yoğunluk yaşandı. Ödemelerin yetişebilmesi için süre önce dün saat 21.00’e kadar uzatıldı. İkitelli Vergi Dairesi Kompleks’inde de uzun kuyruklar oluştu.

Vergi dairelerinde vatandaşlar uzun kuyruklar oluşturdu.

MALİYE BAKANLIĞI SÜREYİ 24:00’E KADAR UZATTI

Yeniden yapılandırmada son güne yığılan başvurular üzerine Maliye Bakanlığı harekete geçti. 21:00’e kadar uzatılan süre, yapılan temaslar sonucunda dün vergi dairelerinin saat 24.00’e, Ziraat Bankası, Halk Bankası, Vakıflar Bankası, Finansbank, Türkiye Ekonomi Bankası ve Akbank’ın da saat 21.00’e kadar, yeniden yapılandırmanın ilk taksitlerini kabul etmesi kararı alındı. Mükellefler bu saatlerde, bankalar ve vergi daireleri üzerinden taksit ödemelerini yapabildi.

BAKAN AĞBAL: HİÇ KİMSE VERGİ DAİRELERİNDEN GERİ GÖNDERİLMEYECEK

Dün akşam saatlerinde Maliye Bakanı Naci Ağbal’dan açıklama geldi.  Maliye Bakanı Naci Ağbal, vergi borcu yapılandırılmasında borç yapılandırması yapan vatandaşlarla ilgili mağduriyet yaşamadan paralarını ödeyebileceklerini söyleyerek, “Hiç kimse vergi dairelerinden geri gönderilemeyecek” dedi. Bunun üzerine vergi dairelerinde yapılan işlemler gecenin geç saatlerine kadar sürdü.

Vergi dairelerinde sabaha kadar işlemlere devam etti.

 

Bir cevap yazın