Ve mucizeydi yaşamak raflarda

Ve mucizeydi yaşamak raflarda

Yazarın ilk kitabı “Dönüşüm Yolu”nda yer alan Dramatik Üçgen, Tesadüf Yok, Anlamlı Rastlantılar Var, Günümüzün Karması, Döngüsel Yaşamlar, Kendini Gerçekleştirme ve Anlam Krizleri gibi bölümler okurlar tarafından çok beğenildi. Dolayısıyla Yazar Nur Meriç, bu konulara dair bilgileri daha detaylı ele alması gerektiğini düşündü. Danışanlarının ve sevenlerinin yoğun ısrarı üzerine Dönüşüm Yolu’nu zenginleştirilmiş yeni bir kurguyla ve farklı bölümler ekleyerek “Ve Mucizeydi Yaşamak – Gelişim Yolu” ismiyle okurlarının beğenisine sunuyor. ‘Arunas Yayıncılık’ tarafından yayımlanan “Ve Mucizeydi Yaşamak” yazarın öğrenim hayatı da dahil olmak üzere akademik çalışmalarından, bilimsel gözlemleri ve danışanlarının hikayelerinden oluşan bir kişisel gelişim kitabıdır.

Bu kitapta alışılmışın aksine bir teknikten hareket edilmemiş ya da spiritüel bir anlatım kullanılmamıştır. Okurların kişisel gelişim kitaplarına ön yargıları düşünülmüştür. Bundan dolayıdır ki hedefe ulaşmış psikoloji kuramları, başarılı kişisel gelişim tavsiyeleri ve birbirinden farklı disiplinler aynı çatı altında birleştirilerek samimi bir yaklaşımla okura seslenilmiştir. Sorunlara geçerliliği kanıtlanmış tekniklerle çözüm yolları oluşturmak için yazarımız tarafından kaleme alınmıştır. Bu kitap okuyucunun hayatına farkındalık sağlamak, şu an olduğu veya olmak istediği noktaları belirlemesi için yoluna ışık tutmak, sorunlarla başa çıkamadığını düşünenlere yeni kulvarlar açmak için yazılmıştır.

Ve Mucizeydi Yaşamak, okuru mükemmel bir yolculuğa sürüklüyor. Okurken kelimelerin yerli yerinde kullanılması, dilin sade tutulması yazar için önemlidir. Bu nedenle psikolojideki kuram ve teknikleri herkesin anlayacağı şekilde ifade eden Meriç, kitabının birçok yerinde annesinden alıntılar yapmaktadır. Kitapta bazı akademik bilgilerin günümüz konuşma dilinde, rahat ve akıcı anlatımla kullanılması, mesajların okuyucuya rahat geçmesini sağlayan bir unsur olarak öne çıkıyor. Psikoloji ve kişisel gelişim kuramlarının yanında sosyoloji eğitimi de alan Meriç, Türk toplumunun yaşadığı olayların iyi anlaşılması ve anlamlandırılması gerektiğini savunmaktadır. Kitabın içeriğinde yer alan birçok yaklaşım, her kesimden insanın okuyacağı ve kendinden bir kesit bulacağı şekilde dile getirilmektedir.

Kitapta Meriç kendi yaşanmışlıklarını da anlatarak; hayatından örneklerle okuyucuyla arasında bağ̆ kuruyor. Samimi anlatımı sayesinde kitap, kolay akılda kalma ve yazarla birebir iletişim kurma hissini yaşatıyor.

Ve mucizeydi yaşamak raflarda Grafikhaber.net

Bir cevap yazın