Posted By hande Posted On

UEFA Şampiyonlar Ligi Kura Çekimi Yeniden Yapıldı

UEFA Şampiyonlar Ligi Kura Çekimi Yeniden Yapıldı

UEFA Şampiyonlar Ligi’nin son 16 turu için yeniden bir seçim yapılmasına karar verilmişti. Bilindiği gibi ligde karşılaşacak takımlar kura ile belirleniyor. İlk çekim yeterli olmadığı için UEFA Şampiyonlar Ligi’nin yeniden bir çekim yaptı.

Yapılan ilk çekim TSİ 14.00’da gerçekleştirilmişti. Ama yazılımdan kaynaklı bir sorun oldu ve TSİ 17.00’da yeniden bir çekim yapıldı. Bu çekimle birlikte hangi takımların kimlerle karşılaşacağı da belirlenmiş oldu.

Lig’in kalan 16 turundaki ilk maçlar, 22-23 ve 15-16 Şubat’ta yapılacak. Rövanş karşılaşmaları ise Mart ayının 8 ve 9’unda ve 15-16’sında gerçekleştirilecek. İşte bu turlarda karşılaşacak olan takımlar ise şu şekildedir. mariogame.net

Hangi Takımlar Karşı Karşıya Gelecek?

UEFA’nın kalan maçlarında Manchester City takımı Sporting CP ile karşılaşacak. Bayern Münih ise Salzburg’la maç yapacak. Ajax ise Benfica ile karşı karşıya gelecek. Atletico Madrid’in rakibi ise Manchester United oldu.

Villarreal takımı da Juventus’la oynayacak. Liverpool’un karşısına çıkacak olan takım ise Inter oldu. Real Madrid, UEFA’nın son 16 turunda PSG ile maç yapacak. Futbol severlerin heyecanla beklediği bu maçlar için geri sayım başladı. Hem ilk maçlar hem de rövanşlar heyecanla bekleniyor.

Yapılan kuranın geçersiz kalmasından ardından çekilen yeni kuranın bütün aşamaları tamamlandı. Geriye sadece maç zamanını takip edip beklemek kaldı. Dünyanın en iyi takımlarını ekranlarda görmek isteyen taraftarlar heyecanlı bekleyiş doruklara ulaştı.