Türk yönetmenden uluslararasi bir belgesel film

Türk yönetmenden uluslararasi bir belgesel film

Genç ve girişimci Türk Yönetmen Ece Ger, sanat dolu yaşamı ile 1960’ların Avrupasına damgasını vurmuş, günümüz sosyal medyasının mucidi olarak da kabul edilen Jim Haynes’in yaşamının belgeselini hazırlıyor. Çekimlerine Temmuz ayında başlanması planlanan “Meeting Jim” adlı belgeselin Paris, Londra, Edinburgh gibi Jim Haynes’ın yaşadığı ve sanat çalışmalarını yürüttüğü şehirlerde bir yolculuk filmi olarak gerçekleşmesi planlanıyor. […]

Genç ve girişimci Türk Yönetmen Ece Ger, sanat dolu yaşamı ile 1960’ların Avrupasına damgasını vurmuş, günümüz sosyal medyasının mucidi olarak da kabul edilen Jim Haynes’in yaşamının belgeselini hazırlıyor.

Çekimlerine Temmuz ayında başlanması planlanan “Meeting Jim” adlı belgeselin Paris, Londra, Edinburgh gibi Jim Haynes’ın yaşadığı ve sanat çalışmalarını yürüttüğü şehirlerde bir yolculuk filmi olarak gerçekleşmesi planlanıyor.

“Jim Haynes’in Paris’teki yaşamı, Paris’te yaklaşık 40 senedir hiç aksatmadan verdiği ünlü Pazar yemekleri, atölye çalışmaları ve sanat severlerlerle buluşmalarını takip ederek başlayacak “Meeting Jim” belgesel filmi, Jim Haynes’ı onur üyesi sıfatıyla katılacağı Edinburgh Fringe Festivalini ve akabinde Londra’daki Victoria ve Albert Müzesinde kendi eserlerinin de bulunacağı sergi açılışı ve adına verilecek özel davetleri belgeleyerek, Jim Haynes’ın bugüne dek yaptığı çalışmaları ve sanat dünyasına etkilerini yansıtmayı hedefliyor.

Meeting Jim” için Uluslararası bir ekiple çalışan Ece Ger film için gerekli maddi kaynağı elde edebilmek için https://www.indiegogo.com

Bir cevap yazın