Posted By hande Posted On

Türk Milli Cimnastikçilerimiz Tarih Yazdı

Türk Milli Cimnastikçilerimiz Tarih Yazdı

Mersin’deki Olimpik Cimnastik Salonu’nda düzenlenen cimnastik organizasyonuna, 21 ülkeden gelen 218 sporcu ile hem Mersin kentinin tanıtımını yapmış oldu hem de sporcularımıza tarihi başarılar yaşattı.

Erkekler kategorisinde 9 Aralık tarihinde başlayan şampiyonada Ümit Şamiloğlu, Ferhat Arıcan, İbrahim Çolak, Ahmet Önder ve Abdelrahman Elgamal’den oluşan milli takımımız, halka atma, barfiks, bar, beygir ve atlama masası sporlarında performanslarını gösterdi. ucansupurgedernegi

Tarihimizde ilk kez Avrupa şampiyonasında takım halinde ödüller ve madalyalar kazanan millilerimiz, genç kategorilerde de çok güzel başarılar sergiledi.

Genç atletimiz Mert Efe Kılıçer, barfikste 12.933 puanla gümüş, paralel bar aletinde ise 13.266 puan alarak bronz madalya kazandı.

Diğer bir yandan, Bora Tarhan ise halka sporunda 13.000 puan alarak, atlama masasında ise 14.016 puan alarak iki adet bronz madalya elde etti.

Suat Çelen: “Geldiğimiz noktada çok gururluyum”

Türkiye Cimnastik Federasyonu Başkanı Suat Çelen, yaptığı açıklamalarda oldukça başarılı bir organizasyonu ev sahipliği yaptıklarını belirtti.

Çelen sözlerine şu şekilde devam etti: “Şampiyonada erkeklerimiz tarih yazdılar. Erkek sporcularımız olimpiyat öncesinde bizi umutlandırdı. Kadınlara da çok sevindim. Göksu 30 yaşında bir anne ve gümüş madalya aldı, müthiş oldu. Göksu hariç diğer sporcularımız 16 yaşındaydı. Gençlerde kaçan madalyalara üzüldük. Geldiğimiz noktada çok gururluyum. Sorumluluğumuzu daha da artırdı. Türk cimnastiğinin çıkışı dolayısıyla gururluyum. Biz cimnastiğin tüm disiplininde her zaman final oynayacak fedarasyon olacağız.”