Tulum Nasıl Kombinlenmelidir?

Tulum Nasıl Kombinlenmelidir?

Modanisa’dan tulum nasıl kombinlenmelidir, nerede tulum nasıl giyilmelidir gibi birçok sorunun yanıtını sizler için aldık. Kadın tulum modelleri seçenekleri ve en uygun tulum fiyatları konusunda en iyi olan Modanisa, tüm detayları bizimle paylaştı İşte, detaylar!

     Kadınlar için birçok farklı kıyafet seçeneği vardır ve yazılı bir kural olmasa dahi bazı yerlere özel olarak giyilmesi gereken ya da giyilmesi en uygun olan kıyafet modelleri vardır. Bunlardan birisi de tek parça şıklık denildiği zaman akla ilk gelen kıyafet olan tulum modelleri olabilir. Tulumlar, üretildiği ilk dönemlerde yalnızca hamileler içindir. Ay ilerledikçe şişen karının rahat edebilmesi adına ayarlanabilir tulum modelleri çıktı ve o dönemlerde yalnızca hamile tulumu olarak anılıyordu. Hamilelerin hem rahatı hem de bebeğin korunabilmesi adına çok sık tercih edilen bir kıyafet modeli olmuştu. Yani tulumların üretim amaçları da bu yöndeydi fakat zaman ilerledikçe her kadın için günlük kıyafetlerden olmaya başladı. Hem şık hem de çok fazla rahat olan bu tulumların diğer bütün kıyafetlerle bütünleştirilmesi ile ortaya çok güzel kombinler çıkmaya başladı. Abiye tulum modelleri ile tulumlar artık daha günlük ve daha herkes için olmaya başladı.

    Tulum şekline bakıldığında tek bir parça kıyafet evet ama kombinlemesi o kadar da kolay olmamaktadır. Tulumu bir şeyle kombinlerken birçok farklı noktaya dikkat etmemiz gerekmektedir. Doğru parçalar kullanılmadığı takdirde tulumun ne kadar şık olduğunun pek de önemi kalmamaktadır. Doğru tercihler yardımıyla ortaya göz alıcı fikirler çıkabilmektedir. Eğer sizler de sürekli olarak aynı tarzda parçaları giymekten sıkılmış ve değişiklik yapmak istiyorsanız tulum gibi seçeneklere yönelebilirsiniz. Özellikle de yaz dönemleri için vazgeçilmez tercihlerden olacaktır. Ayrıca zaman geçtikçe tulum özel günlerin bile en güzel seçimleri haline gelmeyi başardı. Peki ya tulum nasıl kombinlenir, nerelerde giyilmesi doğru olur?

Tulum Nasıl Giyilir?

    Son dönemlerin trendi haline gelmiş olan tulum modelleri seçerken nelere dikkat etmeliyiz? Tulum seçilirken önemsenmesi gereken noktalar nelerdir?

  1. Vücut Şeklinize Göre Seçim Yapmalısınız

Konu tulum ama ne giyerseniz giyin, seçeceğiniz kıyafetin mutlaka vücut şeklinize uygun olması gerekmektedir. Çünkü bedene, vücut yapısına uygun olarak kullanılmaya kıyafetler, vücudunuzda hoş durmayacağı için ne giyeceğiniz kıyafetin güzelliğinin önemi kalır ne de kalitesi… Öncelikle yapılacak olan şey vücut yapısına uygun olan bir tulum modeli ve renk seçimidir. Vücudunuzda fazla kilolarınız varsa eğer açık renk yerine koyu renkte tulumlar tercih etmelisiniz. Fakat bu renklerin de saklayabileceği bir kilo sınırı vardır tabi. Eğer kilolarınız çok fazlaysa tulum pek önerilmemektedir.

  • Tulum ve Tişört Kombinleri

     Tulum, her mevsim giyilebildiğinden kombinlerinin de herhangi bir sınırı yoktur. Seçilecek olan tulumun kumaş kalitesi mevsimine göre olacağından her mevsim tercih edilebilmektedir. Yaz aylarında kot tulumlar içine bir şey giyilemeyeceğinden zor olmaktadır ancak kış aylarında içine giyilecek olan bir sweatshirt ya da bir badi veya tişört ile çok güzel ve şık durabilmektedir. Ayrıca stil sahibi bir görüntü oluşumunu sağlayacaktır. Eğer gece çıkacaksanız metalik renklerde ayakkabılar veya sandaletler kullanarak tulumu günlük giyebilirsiniz ve şık tasarımda takılar ile de çok güzel taçlandırabilirsiniz.

  • Özel Gün Tulumları

    Gece dışarı çıkma gibi bir fikriniz varsa eğer tulumlar yine mükemmel seçimler olacaktır. Özel davetlerde, toplantılarda da tercih edilecek olan özel renkler ve dekoltesi olan modeller ile kombinler çok estetik ve şık duracaktır. Abiye tulumlar satenle ya da ipekle tasarlandığında da dantel detaylar eklenerek harika kıyafetler oraya çıkabilmektedir.

Uzun/Kısa Boylular Nasıl Kombinlemelidir?

    Uzun boylu olanlar için bol paça tarz uygun olabilmektedir. Eğer sportif vücut yapınız varsa da askılı ya da düşük belli olan tulumlar çok hoş duracaktır. Eğer kısa boyluysanız da pileli ve fırfırlı tulumlar da tam vücut yapınıza uyacak şekilde olacaktır.