Posted By HaberBizde Posted On

Tuhaf Sesler’in Adamı: İlker Yavuz

Sosyal Medyada Tuhaf Sesler serisiyle tüm sanal alemde popüler hale gelen İlker Yavuz, İstanbul Üsküdar’da doğdu. Yetenekli oyuncu ilk olarak dünyaca ünlü yönetmen Tarsem Singh tarafından keşfedilmiş…

İLKER YAVUZ KİMDİR? 

İlker Yavuz, 9 Aralık 1989 tarihinde İstanbul’un Üsküdar ilçesinde dünyaya geldi. 1.87 metre boyunda olan başarılı oyuncu uzun senelerdir tiyatro ile ilgilenmiş ve Arka Sıradakiler, Aşk Emek İster, Farklı Desenler gibi TV dizilerinde yer almıştır. Ayrıca Türkiye’nin önde gelen markalarında prova mankenliği, marka yüzü ve defilelerde yer almıştır. İnternet dizisi Tezgah’ta başrolde Vedat karakterini oynamıştır. Festivallere katılan çeşitli kısa filmlerde rol alan İlker Yavuz, yeteneğiyle kısa süre dikkat çekmeyi başarmıştır.

Özellikle Instagram hesabında oluşturduğu içeriklerle tanınan oyuncu İlker Yavuz farklı tiplemeler yanı sıra Tuhaf Sesler ismini verdiği seslendirme serisiyle bir çok insanın beğenisini kazanarak her geçen gün ünleniyor. Oyunculuk kökenli olduğu için özellikle mizahi tiplemelerle Absürt komedi videoları da büyük beğeni topluyor.

Tuhaf Sesler serisi nedir? İlker Yavuz bu seride neler yapıyor? Biraz da bundan bahsedelim. Oyuncunun instagram’da gelen yorumlara verdiği yanıtlara göre, kendisine DM’den gelen veya başkalarına DM kutusundan gelen genelde TDK kurallarını hiçe sayarak kendi kendine yazışan insanların mesajlarını güzel telaffuzu ve dublaj sesiyle komik bir içeriğe dönüştürüyor.

Tuhaf Sesler serisi dışında 1.5 milyon gibi bir izleyicisi olan Kurfettin karakteri de google aramalarında Kurfettin Kimdir diye yansıyor. Saf İnsan Kaynakları personeli Kurfettin sürekli bir şeyler yerken yöneticisi tarafından aniden basılır ve yaptığı hatalarla yüzleşir bu kurgu üzerinden çeşitli hikayeleri olan tipleme yediden yetmişe herkesin beğenisini toplamış durumda ve yine Instagram yorumlarına gelen yeni video istekleriyle Kurfettin tiplemesinin insanların ilgisini çektiği çok belli. Tüm bunların yanı sıra oyuncu güzel sesiyle de dikkat çekiyor, çektiği cover yerli yabancı şarkılarla Instagram IGTV ve youtube kanalında paylaşımlar yapmaya devam ediyor. Son zamanlarda Yerli Lucifer adıyla da adına ulusal medyada haberler yapılan İlker Yavuz yeni projelere hazırlandığının mesajını da ara ara paylaştığı hikayelerle belli ediyor.

Linkler:

https://www.milliyet.com.tr/cadde/yerli-lucifer-6376794

https://www.snobmagazin.com/magazin/turk-lucifer-ilker-yavuz-h12490.html

https://eksisozluk.com/ilker-yavuz–6783420