Haberbizde.Net

Güncel Haber Son Dakika Haberler

Temren’in iki şairi Yakın’da

Temren’in iki şairi Yakın’da 1

“Şiir Kendine Karşı Bile Devrimcidir!” ilkesiyle 2011 yılı Ocak ayında İzmir’de yayımlanmaya başlayan ve Türkiye çapında dağıtımı yapılan edebiyat, şiir dergisi Temren, verdiği kısa aradan sonra 2016 Ocak ayında yine okurlarla buluştu ve Ekim-Kasım-Aralık’ı kapsayan 15’inci sayısı kitapçılarda yer aldı. Temren Dergisi, çıkış bildirgesindeki gibi “Şiir devrimcidir.

Karanlığa karşı yakılan çerağdır. Mazlumun yanında zalimin karşısındadır. Hiçbir doktrinin parçası değildir. Kendi coğrafyasının kültürel motiflerine göre şekillense bile iç dinamikleri bakımından evrenseldir. Geleneği yok saymaz ama geleneğin devamını reddeder.

İnsandan yanadır. Kapitalizmin insani olan her şeyi erozyona uğratmasını şiirin gücüyle engellemeye çalışacağız” demeyi sürdürüyor. İyi yazan genç şair ve yazarların seslerini de duyuran Temren Dergisi, şimdi kitap da yayımlıyor.

Temren Yayınları tarafından yayımlanan “Uçarak Uyur Ebabil” ve “Yer Dediğin Göğün İçinde” adlı şiir kitaplarının şairleri Mehmet Hameş ve Salih Mercanoğlu, 24 Aralık Cumartesi günü Alsancak Kıbrıs Şehitleri Caddesi’nde yer alan Yakın Kitabevi’nde okurlarla buluşacak. Şair Mehmet Hameş “Uçarak Uyur Ebabil”i, şair Salih Mercanoğlu da “Yer Dediğin Göğün İçinde” adlı şiir kitabını 24 Aralık’ta saat 14.00-16.00 arasında Yakın Kitabevi’nde imzalayacak.