Haberbizde.Net

Güncel Haber Son Dakika Haberler

Telefon hafızası nasıl artırılır?

Telefon hafızası nasıl artırılır? 1

Depolama alanı sıkıntısı nasıl çözülür? Akıllı telefonların hafızasını artırmak için neler yapmalıyız?Akıllı telefonların hayatımıza iyice girmesiyle getirdiği sorunlar da bazı durumlarda kullanıcıları zor durumda bırakmaya başladı. Telefon işlevinin yanında günlük hayatta yapacağımız birçok işlemi gerçekleştirecek programları da kapsayan akıllı telefonlarda hafıza problemleri de kullanıcılar için büyük sorun olmaya başladı. Gün geçtikçe kamera kalitesi artan akıllı telefonların çektiği yüksek boyutlu fotoğraflar, yüksek kaliteli müzik parçaları, kapsamlı uygulamalar gibi örnekleri arttırılabilecek sebeplerle telefon hafızaları yetersiz kalmaakta ve kullanıcılara depolama alanı sıkıntsı çektirmekte. Fakat akıllı telefonlarda hafıza problemlerinin üstünden gelmenin yöntemleri bulunmakta, işte akıllı telefonunuzda yer açmak için yapmanız gerekenler…

EKSTRA HAFIZA ALANI AÇIN

Arttırılabilir hafıza özelliği bulunan telefonlar için microSD kartlar büyük kurtarıcı. Eğer akıllı telefonunuzda microSD kart girişi mevcutsa yüksek kapasiteli bir microSD kart size büyük bir alan açma fırsatı yaratabilir. Gelişen teknolojiyle artan hafıza boyutları microSD kartların fiyatlarının düşmesine de sebep oldu, 70 lira civarında bir fiyada 64 GB microSD kart alınabilmekte.

BULUT DEPOLOMA ALANLARI

Akıllı telefonunuzda arttırabilir hafıza özelliği yoksa ya da arttırdığınız hafızaya rağmen depolama sorunu yaşıyorsanız, size internette depolama yapma imkanı sağlayan bulut uygulamalarını kullanabilirsiniz. Bulut depolama uygulamaları telefonunuzdaki verileri internet ortamına taşıyarak, telefonuzda boş alan açmanızı sağlayacaktır. Fakat bulut depolama uygulamalarında büyük bir dezavantaj bulunmakta, malesef bu programlar sürekli internet verinizi kullanmakta ve size mobil veri kotası konusunda sorunlar yaşatabilmekte.

KABLOSUZ HARDDİSK KURTARICI OLABİLİR

Harddisk teknolojilerinin de gelişmesiyle farklı özellikleri bulunan harddiskler de üretilmeye başladı, kablosuz bağlantı yöntemini kullanan harddiskler telefonunuza Wİ-Fİ alanı aracılığıyla bağlanarak size yüksek kapasiteli alanlar sunabilmekte.

GEREKSİZ UYGULAMALAR YER KAPLIYOR

Akıllı telefon dünyasında uygulama sayısı gün geçtikçe artmakta, birçok işe yarar uygulama kullanıcıları cezbederken telefonlarda fazlaca işe yaramayan uygulamalar da bulunmakta. Özellikle bazı telefon modelleriyle yüklü gelen ve bazı kullanıcıların farkında bile olmadığı uygulamalar hem telefonu yormakta hem de fazlaca yer kaplayarak depolama alanını kısıtlamakta. Telefonunuzun uygulama yöneticisi bölümünden kullanmadığınız uygulamaları kaldırarak kendinize uygun uygulamalar için yer açabilirsiniz.