Tanı Kolejli̇ler Yaşayıpta Öğreni̇yor

Tanı Kolejli̇ler Yaşayıpta Öğreni̇yor

Akademik derslerin yanı sıra çeşitli aktivitelere ve etkinliklere de önem veren Tanı Kolejinde öğrenciler gerçekleştirilen bilim şenliğinde bir araya gelerek yaptıkları deneylerle hem öğrendiler hem de eğlendiler.

Tanı Koleji bahçesinde gerçekleştirilen bilim şenliği ortaokul ve lise öğrencilerinin ortak etkinliği olarak gerçekleştirildi. Sabah saatlerinden itibaren başlayan şenlikte öğrenciler öğretmenleri ile birlikte hazırladıkları deneyleri diğer öğrencilere hem anlattılar hem de uygulamalı olarak deneyleri gerçekleştirdiler. Yaşayarak ve yaparak öğrenmenin önemine bir kez daha vurgu yapılan şenlikte öğrenciler, Muhteşem Yanma, Akan Sıvı, Girdap, Roket, Yüzey Gerilimi, Volkanik Dağ adını verdikleri bir birçok deneyi sergilediler.

Robotik Kodlamayı öğrendiler

Şenliğe katılan Meral Şengüler Üstün Zekalılar Yetenekliler Enstitüsü eğitmenleri tarafından öğrencilere robotik kodlama ve kod yazımı ile ilgili de bilgiler verilerek kendileri ufak programlar yazmaları sağlandı.

Hem eğlendiler hem öğrendiler

Şenlik içerinde gerçekleştirilen dün eğitimlerin ve deneylerin yanı sıra öğrenciler kendileri hazırlanan oyun alanlarında oyunlar oynayıp keyifli dakikalar yaşadılar.