Sony Xperia X Compact teknik özellikleri

Sony Xperia X Compact teknik özellikleri

Sony Xperia X Compact modeline ilişkin teknik özellikler ortaya çıktı. Model hakkındaki yeni detaylar sizlerle.Sony ürün gamının en sevilen ürünlerinden biri olan “Compact” serisi telefonlara bir yenisi ekleniyor. Xperia X amiral gemisinin küçük versiyonu olarak duyurulacak olan Sony Xperia X Compact modelinin teknik özellikleri sizlerle.

Sony Xperia X Compact teknik özellikleri
Özellikle küçük ekranlı telefon seven kullanıcıların tercih ettiği Sony Xperia serisinin Compact modellerine eklenecek yeni model Xperia X Compact olarak kesinleşti. Eylül ayı içerisinde duyurulup satışa çıkması beklenen model, son günlerde sıkça gündeme gelmeye başladı. Son detaylar, telefonun teknik özellikleri hakkında.

Eğer iddialar doğruysa Sony Xperia X Compact modelinde 4.6 inç büyüklükte 1080p çözünürlük sunan bir ekran göreceğiz. 1080 x 1920 piksel çözünürlük sunacak olan bu ekranın altında ise Qualcomm Snapdragon 820 yongası yer alacak. 4 GB RAM, 64 GB depolama alanı, 13 MP arka ve 8 MP ön kamera ise telefonun diğer detayları arasında.

Ekran çözünürlüğü ve RAM konusundaki beklentiler bu bilgilerle birlikte daha fazla artıyor. Çünkü daha önce 720p çözünürlükte bir ekran ve 2 GB RAM bekleniyordu. Ancak kamera konusunda Xperia X modelinin daha gerisinden gelecek bir cihaz gibi duruyor. Yeni telefonun 24 Eylül tarihinde satışa çıkması bekleniyor.

Bir cevap yazın