Haberbizde.Net

Güncel Haber Son Dakika Haberler

Sony, iki yeni PS4 versiyonunu açıkladı

Sony, iki yeni PS4 versiyonunu açıkladı 1

Aylarca süren spekülasyonların ardından Sony, Playstation 4 ile ilgili açıklamasını sonunda yaptı. Dün akşam New York’ta düzenlenen etkinlikte şirket iki yeni PS4 versiyonunu açıkladı: orijinal modelin inceltilmiş, daha ucuz bir modeli ve Kasım’da satışa sunulacak geliştirilmiş bir model.

İnce ve ucuz PS4 bu ay geliyor

Çok konuşulan küçük PS4 modeli 15 Eylül’den itibaren satışa sunuluyor. Cihaz pek çok ülkede 299 dolara satılacak. Bu konsol fonksiyon anlamında orijinal PS4 ile neredeyse aynı ancak daha ince bir tasarıma sahip.

Geliştirilmiş versiyon 10 Kasım’da geliyor

Playstation Pro olarak adlandırılan yeni model, orijinal PS4’e göre daha hızlı bir işlemciye, daha iyi grafiklere ve 4K çözünürlük desteğine sahip. 399 dolara satılması planlanan konsol 10 Kasım’dan itibaren satın alınabilecek. Daha ciddi oyuncular için tasarlanan cihaz 1 TB hafızaya sahip.

Artık her PS4 HDR ile gelecek

Yüksek Dinamik Aralık (HDR) videolar daha parlak ve detaylı görüntüler oluşturarak en karanlık ve en aydınlık noktalar arasında daha iyi bir renk aralığı sunuyor. Yakında tüm Playstation 4 modelleri HDR video özelliğine sahip olacak. Önümüzdeki hafta yapılacak bir sistem güncellemesiyle tüm PS4’ler bu özelliğe kavuşacak. Ancak bu özelliğin kullanılabilmesi için televizyonunuzun da HDR desteği bulunması gerekiyor.

Yeni oyunlar ve geliştirilmiş grafikler

Önceki oyunlar tüm Playstation 4 modellerinde oynanabilecek. Playstation Pro sahiplerine ise daha iyi grafikler sunulacak. Mass Effect Andromeda, Horizon Zero Dawn ve yakında çıkacak olan Örümcek Adam oyunları da dahil olmak üzere bir dizi oyun Pro’nun üstün grafik özelliklerini destekleyecek.