Haberbizde.Net

Güncel Haber Son Dakika Haberler

Sonar, 12. senesinde birçok yıldız ismi ağırlamaya hazırlanıyor

Sonar, 12. senesinde birçok yıldız ismi ağırlamaya hazırlanıyor 1

Dünyanın önde gelen contemporary elektronik müzik festivali Sónar bu yıl da müzikseverleri Barselona’ya bekliyor.

Red Bull Music Academy kurasyonuyla 12’inci yılına giren festival sahnelerinden Sonar Dome’un da pek çok sevilen ismi ağırladığı festival 16-19 Haziran 2016 tarihleri arasında gerçekleşecek.

Festivalde, akademi sahnesinde emprovize tarzıyla dikkat çeken müzik grubu ‘İnsanlar’ da sahne alacak.

İlki 1994 yılında gerçekleştirilen elektronik müzik festivali Sónar, 12. senesinde birçok yıldız ismi ağırlamaya hazırlanıyor.

16-19 Haziran tarihleri arasında Barselona’da gerçekleşecek festivalde, Antony Hegarty’nin Oneohtrix Point Never ve Hudson Mohawke destekli yeni projesi ANOHNI, RBMA Paris konuşmacılarından Jean-Michel Jarre, Laurent Garnier, John Talabot, Alva Noto, King Midas Sound ve Fennesz işbirliği, eski Battles üyesi Mathias Aguayo ve İngiliz grime’ının yükselen yıldızı Skepta sahne alacak.Festivalin Türkiye sürprizi ise festivalin Red Bull Music Academy Sahnesi’nde performans sergileyecek olan, emprovize tarzıyla dikkat çeken ve Türkiye müzik sahnesinden öncü isimlerin bir araya gelmesiyle oluşan bir ‘süper grup’ olan ‘İnsanlar’ olacak.

Cem Yıldız, Barış K, Alican Tezer, Sinan Tansal’ın oluşturduğu grup, Anadolu, Kafkas ve Mezopotamya kültürlerinin duygu dünyasından hareketle müziklerini emprovize olarak şekillendiriyor.