Smart City Expo İstanbul’da Son Gün

Smart City Expo İstanbul’da Son Gün

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın ev sahipliğinde 1 Haziran Çarşamba günü açılışı gerçekleştirilen “Smart City Expo İstanbul Akıllı Şehirler Fuar ve Kongresi” yarın sona eriyor. Eski İspanya Başbakanı Jose Luis Rodriguez Zapatero ve İBB Başkanı Kadir Topbaş’ın katılımı ile açılışı yapılan fuar, 3 Haziran Cuma günü gerçekleşecek oturumların ardından İBB Genel Sekreteri Hayri Baraçlı’nın […]

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın ev sahipliğinde 1 Haziran Çarşamba günü açılışı gerçekleştirilen “Smart City Expo İstanbul Akıllı Şehirler Fuar ve Kongresi” yarın sona eriyor.
Eski İspanya Başbakanı Jose Luis Rodriguez Zapatero ve İBB Başkanı Kadir Topbaş’ın katılımı ile açılışı yapılan fuar, 3 Haziran Cuma günü gerçekleşecek oturumların ardından İBB Genel Sekreteri Hayri Baraçlı’nın 11.45’te yapacağı kapanış konuşması ile sona erecek.
“Smart City Expo İstanbul”un son gün gerçekleşecek oturumlarının ilk konuşmacısı, London School of Economics’in kıdemli araştırmacılarından Philipp Rode olacak. Çalışmaları, Küresel Ekonomi ve İklim Komisyonu’nun kentsel iş akışı yardımcı yöneticiliği de dâhil olmak üzere yeşil ekonomi stratejilerine odaklanan Rode’un saat 09.00’da başlayacak konuşması “Şehirler, Ulaşım ve Erişilebilirlik: Yeni Bir Kentsel Hareket Kabiliyetine Doğru” başlığını taşıyor.
Fuar ile sürdürülebilir şehirciliğin, yüksek standartlı yeşil şehirciliğin sağlanması, şehir sakinlerinin ihtiyaç ve beklentileri arasında bağlantı kurularak akıllı sistemlerin oluşturulması hedefleniyor.

Bir cevap yazın