Posted By HaberBizde Posted On

Skandal olay AKP ve MHP’yi karşı karşıya getirdi…

Elazığ Belediyesi Eylül ayı meclis toplantısının ikinci oturumunda gündem dışı söz alan MHP meclis üyesi Behçet Hikmet Susmaz, AKP’li meclis üyesi Mehmet Tügen ile ilgili dikkat çekici bir olayı ortaya çıkardı.

Susmaz, merkeze bağlı Salıbaba Mahallesinde AKP’li Tügen’e ait benzin istasyonun yanına kaçak oto yıkama tesisi yaptırdığını açıkladı.

Skandal olayı Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları ise doğruladı.

“KONUT ALANI AKARYAKIT İSTASYONU ALANI OLARAK İŞLENMİŞ”

Elazığ Belediyesi komisyonlarına veya meclise gelen dosyaların nedensiz bir şekilde geri çekildiğini bu çekilen dosyalardan ikisinin ise AKP’li meclis üyesi Mehmet Tügen’e ait olduğunu belirten MHP meclis üyesi Behçet Hikmet Susmaz, “Komisyona gelen görüşülen veya meclise gelen dosyalar bile geri çekiliyor. Belediye meclisine gelmiş komisyon görüşmüş. Meclise gelmiş mecliste görüşülürken dosya geri çekiliyor. Böyle bir şey olamaz. On beş gün içerisinde bu görüşülecek lehte ve aleyhte bir cevap verilecek. Neticelendirilmesi lazım. Dosyaların geri çekilmesinden vazgeçilmesi lazım. Şimdi meclis üyesi olduğu için arkadaşımızın ismini verebilirim. Mehmet Tügen beyin dosyası iki defa geldi, ancak geri çekildi. Akaryakıt istasyonuyla ilgili 2016 yılında yasal olmayan bir imar planı yapılmış, Konut alanı orası sonra bir imar tadilatı yapılmış seçime üç ay kala karşı çıkmıştık. Orası akaryakıt istasyonu alanı olarak ilan edilmiş işlenmiş” diye konuştu.