Haberbizde.Net

Güncel Haber Son Dakika Haberler

Siyah ve Beyaz konulu fotoğraf sergisi açıldı

Siyah ve Beyaz konulu fotoğraf sergisi açıldı 1

Fotoğraf ustaları ve alanında isim yapmış sanatçıların objektiflerinden insanların günlük yaşamları ve kent görünümlerinin sergilendiği, ‘Fotoğraf Sanatımızdan Bir Seçki Siyah ve Beyaz’ başlıklı fotoğraf sergisi, Küçükçekmece Belediyesi Atakent Kültür ve Sanat Merkezi’nde sanatseverlere kapılarını araladı.

Sergide, Ara Güler, İzzet Keribar, Gültekin Çizgen, Dora Günel ve Nuri Bilge Ceylan gibi usta sanatçıların objektifinden fotoğraf kareleri sergileniyor.

Dünyada yaşanan gelişmelerle birlikte Genç Cumhuriyet’le ilerleme kaydedecek olan fotoğraf sanatı da Türkiye’deki değişimlere odaklanır. Fotoğraf sanatının en önemli isimlerini bir araya getiren bu sergi, 1920’li yıllardan sonra dünyada yaşanan sanayi ve endüstriyel gelişmelerle birlikte sanatın seyrinin değişmesini gözler önüne seriyor. Bu kayıtlardan yapılan siyah-beyaz seçki ile oluşan sergi, Türk fotoğraf sanatının ustalarının objektifinden insanların günlük yaşamlarını, kent görünümlerini, deniz ve doğa görüntülerini izleyicilerin beğenisine sunuyor.

Sergi, 10 Mart’a dek AKSM’de gezilebilir.