Haberbizde.Net

Güncel Haber Son Dakika Haberler

Şeridi Tadında Kitap okuma Zamanı: “VAV GİBİ SEVİLMEK”

Şeridi Tadında Kitap okuma Zamanı: “VAV GİBİ SEVİLMEK” 1

Yazarımız, ‘’Vav Gibi Sevilmek’’ eserinde hayatını adeta bir film şeridi gibi gözler önünden geçirmiş, yalın, akıcı, şiirsel anlatımıyla okuyucusunu girdabına çekerek, iç dünyasına misafir etmiştir. Kimi zaman ilahi yaradanın aşkına, Vav’ın hikmetlerine, kulluğun getiri ve götürüsüne, ebedi aşklara yer veren yazarımızın kitabını okumaya başladığınızda, kendinizi kah Çamlıca tepelerinin Seher yelinde salınırken, kah ada sahillerinde baharın […]

Yazarımız, ‘’Vav Gibi Sevilmek’’ eserinde hayatını adeta bir film şeridi gibi gözler önünden geçirmiş, yalın, akıcı, şiirsel anlatımıyla okuyucusunu girdabına çekerek, iç dünyasına misafir etmiştir.

Kimi zaman ilahi yaradanın aşkına, Vav’ın hikmetlerine, kulluğun getiri ve götürüsüne, ebedi aşklara yer veren yazarımızın kitabını okumaya başladığınızda, kendinizi kah Çamlıca tepelerinin Seher yelinde salınırken, kah ada sahillerinde baharın kokusunu içinize çekerken, kah Eminönünde güvercinleri yemlerken, kah Çamlıca tepelerinde veda busesini kondururken bulacağınıza ve onunla birlikte kalp atışlarınızın kanat çırpacağına ne şüphe…
Pınarbaşı’nın çocukluk yıllarındaki masumane aşklarından başlıyarak, toyluğunun getirdiği ah keşkelerden, özürlerinin ‘’aşk yaptırdı’’ sığınışlarına, zaman zaman serzenişlerine, Anadolu’nun bağrından koparak, toy gömleğini sıyırıp, dini bütün, duygusal bir o kadarda civan delikanlılığıyla, açık denizlere ve cesur aşklara pupa yelken açısına şahit olacaksınız.

Eğitimci Yazar;
Yavuz Selim PINARBAŞI Hakkında,

1970 yılının 24 Temmuz kurak ve sıcak bir yaz günü, Kayseri’de dünyaya gözlerini açtı. Çocukluk yılları Ankara’da geçen Pınarbaşı, Üniversite eğitimini; İstanbul Üniversitesi, Edebiyat, Tarih ve Konservatuar alanlarında tamamladı. Pınarbaşı Yeditepe’nin büyüsüne öylesine kapılmış olacak ki, halen İstanbul’da ikamet etmekte ve yayıncılık hayatını sürdürmektedir. Tunahan, Batuhan, Babürhan isimli üç aslan parçasının babası ve Saygı değer Harika Hanım’ın eşidir.