Samsung Gear S3 resmi olarak duyuruldu

Samsung Gear S3 resmi olarak duyuruldu

Öncelikle saatin iki farklı versiyon ile geldiğini belirtelim. Gear S3 Frontier ve Gear S3 Classic olarak karşımıza çıkan yeni akıllı saat, geçtiğimiz yıldan farklı olarak Sport versiyon seçeneğine bu yıl sahip değil

IFA 2016’da beklenen saat, fuardan hemen önce tanıtılarak dikkatleri üzerine çekti. Saat hakkında ilk kullanım deneyimleri IFA 2016 kapsamında ortaya çıkacak. Saatin gövde tasarımında Yvan Arpa, kayış tasarımında ise Arik Levy gibi önemli isimler rol oynuyor. Cihazlar ilgili teknik detaylar

Samsung Gear S3 özellikleri

Öncelikle saatin iki farklı versiyon ile geldiğini belirtelim. Gear S3 Frontier ve Gear S3 Classic olarak karşımıza çıkan yeni akıllı saat, geçtiğimiz yıldan farklı olarak Sport versiyon seçeneğine bu yıl sahip değil. Gear S3 Frontier, daha sportif yapısıyla bu açığı kapatacak gibi görünüyor.

Gear S3 Classic versiyon deri kayış seçeneği ile geliyor, Gear S3 Frontier ise daha sportif olarak silikon kayışla gelecek. İki farklı boyuttaki kayışlardan büyük olanın ölçüsü 46 mm genişliğinde. Yani Gear S3, Gear S2’den daha büyük.

Cihazlar Ekim 2016’da satışa çıkacak. 299 dolardan başlayan fiyatlarla tüketiciyle buluşacak olan yeni saatler, LTE opsiyonu da sunacak. Samsung yeni akıllı saati ile oldukça iddialı görünüyor.

Gear S3 modelinde 1.3 inç büyüklükte ve 360 x 360 piksel çözünürlük sunan bir ekran yer alıyor. Bu ekranın keskinlik değeri 278 PPI seviyesinde. Saatte Gorilla Glass SR+ kullanılması da dayanıklılık açısında oldukça önemli. Galaxy S7 ve Galaxy Note 7 modellerinde gördüğümüz “Always On” özelliği, Gear S3 saatte de bulunuyor. Ekranın çok daha az güç tükettiği vurgulanıyor.

Performans noktasında saatin 1.0 GHz hıza sahip çift çekirdekli bir işlemci ve 768 MB RAM’den destek aldığını görüyoruz. 4 GB dahili hafıza ise pek şaşırtıcı değil, akıllı saat tarafında tanıdık bir kapasite.

IP68 sertifikası sunmasıyla dikkat çeken saat, suya ve toza karşı rakiplerine oranla avantaja sahip. Geçen yıl olduğu gibi saatte Tizen işletim sistemi yer alıyor. Geçtiğimiz yıl Tizen işletim sisteminin güç tasarrufu konusundaki başarısıyla dikkat çeken Samsung, bu yıl yine iddialı olacak. 380 mAh kapasiteli batarya ile cihaz 4 günlük bir pil ömrü vaad ediyor. Ancak günlük kullanımda bu rakamın daha aşağı ineceğini şimdiden söyleyebiliriz.

Samsung Pay, NFC ve MST desteği, Wi-Fi, 3G/LTE opsiyonu, GPS, barometre, rakım ölçer, dahili hoparlör gibi özellikle donatılan Gear S3, şimdiye kadar akıllı saat sektöründe duyurulmuş en gelişmiş model olarak karşımıza çıkıyor.

Bir cevap yazın