Posted By HaberBizde Posted On

Saç dökülmesi Sebepleri ve Saç Bakımı

Saç dökülmesi sebepleri pek çok neden bağlı olarak oluşan ve günlük hayatta birçok soruna neden olan durumların başında gelmektedir. Saç bakım yağı saç dökülmesinin yanı sıra saça uyguladığı bakım nedeniyle saçlar onarılarak eskisinden daha canlı ve parlak görünüme kavuşacaktır. HC Dökülme ve Yıpranma Karşıtı Bitkisel Bakım Şampuanı ile artık saç dökülmesine dur diyebilirsiniz.

Saç Dökülmesi Sebepleri

Gün içindeki koşuşturmalardan ve stresten elbette ki saçlar da etkilenmektedir. Saç dökülmesi sebepleri kadınlarda ve erkeklerde farklı nedenlere bağlı olarak değişmektedir. Bunun yanında diğer bazı sebepler saç dökülmesini hızlandırmaktadır. HC Doping Dökülme Karşıtı Bakım Serumu bu konuda tedavi edici olarak görülmektedir.

1.      Genetik Nedenler

Saç uzatma da geneldedökülmelerinin büyük bir çoğunluğu genetik faktörlere göre değişmektedir. Aileden gelen genlere bağlı olarak az veya çok saç dökülmeleri oluşabilmektedir. Son zamanlarda stresin baş göstermesi ile erken yaşlarda saç dökülmesi daha da hız kazanmıştır.

2.      Mineral ve Vitamin Eksikliği

Saçlar yeteri kadar vitamin ve mineral alınmadığı durumlarda dökülebilmektedir. Özellikle D vitamini, B 12 ve Folik asit eksikliği vücutta saç dökülmesi yanı sıra pek çok hastalığın oluşumuna zemin hazırlayacaktır. Yoğun vitamin destekli HC saç kremi sayesinde saçınızın ihtiyacı olan vitaminler sağlanmaktadır.

3.      Stres

Saç uzaması neden olmuyor diye düşünmemizin başında stres gelmektedir. Gerek iş hayatı, gerekse günlük hayatın getirdiği sorunlar göz önüne alındığında stresin saç dökülmesinde etkileri fark edilmektedir.

4.      Hormonal Rahatsızlıklar

Hormonal problemlerin sıklıkla yaşandığı kişilerde saç dökülme riski de bir o kadar fazladır. Yapılan kan tahlilleri neticesinde bu durum detaylandırılabilir.

Bu tür sebepler bağlı olarak saç dökülmeleri meydana gelebilmektedir. Bunun yanı sıra ilaç kullanımı, rahatsızlıklar ve doğum gibi çeşitli sebeplerle de saç dökülmeleri olabilmektedir.

Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

HC Doping Dökülme Karşıtı Bakım Serumu Saç bakımı yaparak saçı daha uzun süre canlı tutmak ve korumak mümkündür. Saç bakımı şu şekilde yapılmalıdır.

  • Düzenli olarak HC Complex Bitkisel Bakım Kompleksi kullanmak, saçı besleme özelliği yanında sağlıklı uzamasına da önemli ölçüde katkı sağlar.
  • Saçlar sürekli olarak yıkandığında nemini kaybedeceğinden yeteri kadar yıkamaya özen gösterilmelidir.
  • Saçı tararken ıslak olarak taramak ve seyrek tarakla taramak uygun olacaktır.
  • Saçların hava alması sağlanmalıdır. Saçları sürekli olarak toplu tutmak saçların havasız kalmasına neden olacaktır.