Posted By HaberBizde Posted On

Sabalenka ve Rublev Wimbledon’da 4. Tura Yükseldi

Sezonun üçüncü grand slam tenis turnuvası Wimbledon da kadınların 2 numaralı seribaşı olan Aryna Sabalenka ve erkeklerin 5 numaralı seribaşı olan Andrey Rubley 4. Tura yükselmeye hak kazandı.

Başkent Londra’nın ev sahipliği yaptığı turnuvalarda, turnuvanın 5. Gününde sabah saatlerinde maçlara başlandı. Tek kadınlarda 2 numaralı seri başı olan Sabalenka dünya sıralamasının 94. Basamağında olan Maria Camila Osorio Serrano’yu 2-0 mağluk ederek kariyerinde ilk defa Wimbledon da son 16 ya kalmaya hak kazandı. Iga Swiatek Irina Camelia Begu’yu, Karolina Pliskova, Tereza Martincova’ı, Elena Rybakina da Shelby Rogers’ı 2-0 bir skorla geçerek bir üst tura geçmeye hak kazandı. betebet

Erkeklerde ise kariyerinin Wimbledon’daki ilk 3 tur mücadelesine çıkan Andrey Rublev, Fabio Fogini ile oynadığı karşılaşma neticesinde galip ayrıldı. Cristian Garin, Pedro Martinez’i 3-1, Karen Khachanov da frances Tafoe’yu 3-0 mağluk ederek 4. Yura yükselmeyi hak kazanmışlardır.

Svitolina’dan Üzücü Erken Veda

Sezonun üçüncü grand slam turnuvaları devam ederken Wimbledon da tek kadınlarda olan 3 numaralı seribaşı Ukraynalı Elina Svitolina, turnuvaya ikinci turda veda etmek durumunda kaldı.

İngiltere’nin Başkentinde düzenlenen çim kort turnuvasında tek kadınlarda dünya sıralamasının 44. Basamağında olan Polonyalı Magda Linette turnuvanın favorilerinden biri olan Svitolina’yı 6-3, 6-4 setler ile 2-0 mağlup etmiştir. Böylece kendisi 3. Tura yükselirken Svitolinaya da  Wimbledon da veda etmiş olduk.