Posted By HaberBizde Posted On

Rüya Gibi Bir Şehir: Barselona

İspanya’nın Madrid kadar önemli bir diğer şehri Barselona’dır. Barselona, İspanya’nın en büyük ikinci şehridir ve ülkenin en büyük limanına sahiptir. 18. Yüzyıldan kalma eserleriyle kendine has mimari yapısıyla görenleri kendine hayran bırakıyor. İspanya’nın Katalonya Bölgesi’nde yer aldığı için şehirde resmi dil olan Katalanca dili kullanılırken diğer resmi dili olan İspanyolca da kullanılır. Halk bu iki dili de günlük yaşantısında kullanmaktadır. Akdeniz iklim özelliklerine sahip olan Barselona’ya her mevsim gidilebilir. Her mevsimi ayrı bir güzelliktedir. Eğer rüya şehir Barselona, seyahat listendeyse; hemen Anadolu Jet Barselona uçak biletini uygun fiyatlı satın alarak seyahate başlıyabilirsin.

Uygun fiyatlı biletler ve kampanyalar ile seyahatinin tadını doya doya çıkar.

Herkesin merak ettiği bir soru ise ‘Barselona’ya gidince nerede kalınır?’  Ciutat Vella ve Eixample bölgeleri şehre gelen turistlerin kalmak için tercih ettiği yerlerdendir. Bu bölgeler turist gezileri oldukça güvenli ve konforludur. Bu bölgelere ek olarak Sagrada Familia Bazilikası, La Rambla Caddesi, Casa Mila, Barri Gotic, Plaça Catalunya Meydanı ve Passeig de Gracia Caddesi gibi turistik noktalarının etrafını da önerebiliriz.

Barselona’da Görülmesi Gereken Yerler

Futbol takımları ile de ünlü olan Barselona şehri, gezilip görülmesi yerler bakımından oldukça zengindir. Buna ek olarak uçak biletifiyatlarının uygun olması yaşlı, genç, çocuk olarak her yaştan ve her milletten insanlar tarafından ziyaret edilmesiyle dünyanın en çok turiste ev sahipliği yapan şehirleri arasında yerini almıştır. Peki Barselona’ya gidince mutlaka görülmesi gereken yerler nereler?

  • Sagrada Familia Bazilikası

Barselona gezisi denilince akla gelen en ilgi çekici ve en önemli yerlerden biridir Sagrada Familia Bazilikası. Şehrin simgesi haline gelmiş bu değerli yapı, hala tamamlanamamıştır. Nedeni ise mimari Gaudi’nin kaza sonucu ölmesiyle karmaşık mimari yapısının çözülememiş olmasıdır. Bu nedenle de oldukça ilgi çekici ve esrarengizdir.

  • Park Güell, La Rambla Caddesi, Casa Mila, Barselona Katedrali, Nou Camp Stadyumu, Port Vell gibi daha pek çok görülmesi gereken yerler vardır.