Haberbizde.Net

Güncel Haber Son Dakika Haberler

Rusya 100 ton ayçiçeğini geri gönderdi

Rusya 100 ton ayçiçeğini geri gönderdi 1

Rusya’ya gönderilen 100 ton ayçiçeği kalitesiz ve istenilen seviyede olmadığı için geri gönderildi. Yapılan açıklamaya göre “Novorossiysk Deniz Limanı’nda gelen ürünlerin incelenmesini yapan inspektörler Türkiye’den gelen 100 ton kalitesiz ayçiçeği tespit etti. İlk analizler ve laboratuvar sonuçları bu gıda ürününün güvenlik taleplerine uymadığını gösterdi” denildi.

Rusya’ya gönderilen 100 ton ayçiçeği kalitesiz ve istenilen seviyede olmadığı için geri gönderildi.  Yapılan açıklamaya göre “Novorossiysk Deniz Limanı’nda gelen ürünlerin incelenmesini yapan inspektörler Türkiye’den gelen 100 ton kalitesiz ayçiçeği tespit etti. İlk analizler ve laboratuvar sonuçları bu gıda ürününün güvenlik taleplerine uymadığını gösterdi” denildi.

Rusya’ya yapılan tarım ürünleri ithalatında uygulanan prosedürler gereği şartları sağlamayan ve sağlık açısından sakınca oluşturabilecek ürünler geldikleri ülkeye gönderilmektedir. “Gıda ürünleri kalitesi ve güvenliği” yasasına göre normlara uymayan ürünlerin ülkeye girişinin yasak olduğunu belirtti.