Posted By HaberBizde Posted On

Rottweirler Safkan Oldugunu Nasil Anlariz?

rottweirler safkan oldugunu nasil anlariz sorusu pek çok sahiplenici tarafindan oldukça merak edilen ve arastirilan bir konu olarak karsimiza çikiyor. Bu soru belki de rottweirler’a meraki olan herkesin ortak merak konusudur. Bu konuda dogru tespitlerin yapilabilmesi için yeterli bilgiye sahip olunmasi gerekir.
Bakildigi zaman üç nesil boyunca devam eden ve atalari köpek olan türlere safkan köpek denir. Safkan köpek irkinin yaklasik olarak 400 irki vardir. Safkan köpeklerin kendine has ve atalarindan farki olmayan türlerdir. Oldukça büyük deger tasiyan ve ilgi gören bir köpek türüdür.

Safkan Köpek Nasil Anlasilir?
Rottweirler safkan oldugunu nasil anlariz gibi merak uyandiran sorulara cevap alabilmek adina, rottweirler özelliklerini iyi bilmek gerekir. Her seyden önemlisi köpek ilanlarina bakan birçok kisinin safkan köpek konusu hakkinda yeterli bilgi birikimine sahip olmasi gerekir. Böylelikle bu konu hakkinda daha fazla bilgi sahibi olunmasiyla birlikte dogru seçimlerin yapilmasina yardimci olacaktir.
Farkli ülkelerde farkli isimlerle anilabilirler. Bu sizin için bir yaniltici durum olmasin. Satin alinacak olan köpegini amaca uygun olabilmesi adina dikkatli davranmak gerekir. Karakteristik ve fiziksel özellikleri hakkinda edinilen bilgilerle de safkan köpek anlasilmis olur.

Rottweirler Irkinin Özellikleri
Rottweirler safkan oldugunu nasil anlariz diyenler için irk özellikleri hakkinda edinilen bilgiler sayesinde ayirt edilmesi mümkün hale gelir. rottweiler yavru fiyatları köpek almak isteyenler, türlerine ve amaçlarina uygun olacak sekilde tercih yaparlar. Anatomik açidan bakinca güçlü ve iri bir bedene sahiptirler. Ön profilden bakildiginda kafasi genis ve alni yuvarlak seklindedir. Agiz kismi sarkiktir ve makas gibi kapaniyor olmasi gerekir.
Agiz kismi sarkik oldugu için salya akitmaya meyilli olan bir tür olarak bilinir. Gözler koyu renklidir, dudak ve burun rengi ayni renktedir. Koyu renklidir ve degisme durumu pek mümkün degildir. Ayni zamanda tüyleri sert ve kisa oldugu için sik araliklidir. Patileri bacaklari ve yanaklari kahverengindedir. Tercih edilen bu köpek türlerinin rengi genel olarak koyu siyahtir.

Safkan Rottweirler
rottweirler safkan oldugunu nasil anlariz konusu hakkinda sahiplendirme durumlari gerçeklestirilmeden önce mutlaka detayli bilgi toplanmasi gerekir. 1800 yillara dayanan ve Roma döneminden günümüze kadar uzanan köpek cinsinin tercih edilme durumu çesitli nedenlerden dolayi degiskenlik gösterir. Safkan rottweiler tercih edilmesinde amaç ise sadik ve uysal olmasidir. Eski dönemlerde bekçi ve korumacilik görevi yaptigi için günümüzde de çok sik tercih edilmesi saglanir.
Art niyetli insanlar bu durumu kötüye kullandiklari için huysuz ve agresif rottweirleri piyasaya sürmüstür. Bu gibi durumlarda kisiye ve çevresine zarar vermekten baska bir sey yapmaz. Safkan olmasinda tercih edilmesinde amaç bu yönde sekillenir. Ne kadar sadik ve uysal olursa, tercih edilme orani o kadar çok artmis olacaktir. Dünyada farkli ülkelerde farkli karakterist özelliklere sahip olabiliyorlar.

Davranis Gelisimi
Rottweirler safkan oldugunu nasil anlariz adli konuya açiklik getirebilmek adina, mutlaka yeterli bilgi birikimin olmasinda büyük fayda olacaktir. Erken dönemlerde rottweirler egitiminin verilmis olmasi gerekir. Çünkü bu süreçte satılık rottweiler yavrusu almis olduklari egitimin daha kalici ve etkilidir. Erken dönemde egitilmesindeki amaçlardan bir tanesidir.
Normal sartlar altinda rottweirlerin aldiklari egitim sonradan pek fazla degistirilemez. Daha sadik ve uysal bir sekilde yetistirildikleri için sonradan hirçin ve agresif birine dönüsmeleri oldukça düsük oranlidir. Erken dönemde davranislari gelisip, devam ettirilir. Bu sayede sahibine daha sadik kalmasinda büyük rol oynar. Davranislarinda görülen tezatlik kisileri oldukça tedirgin eder.