Posted By hande Posted On

Piliç Çevirme Makinesi Nedir ve Özellikleri Nelerdir?

Piliç Çevirme Makinesi Nedir ve Özellikleri Nelerdir?

Piliç çevirme makinesi endüstriyel mutfakların olmazsa olmazıdır. Çalışma stillerine göre sınıflandırılmıştır ve çok fazla çeşidi vardır. Biz ise dikey, yatay; elektrikli, gazlı olarak iki ana grup ve dört alt grupta kategorilendirdik.

Piliç çevirme makineleri bünyesinde barındırdığı döner şişler aracılığıyla piliçleri ortalama bir ısıyla eşit miktarda pişirebilmektedir. Pilicin her tarafı eşit pişeceği için memnuniyet çok daha fazla olacaktır.  Piliç çevirme makineleri endüstriyel olacağı için büyük işler için imal edilmektedir bu yüzden uzun ömürlü olması şarttır. Bu yüzden kaliteli malzemeden yapılmalıdır. Kaliteli malzemeden kastımız paslanmaz çelik gövdeden oluşmasıdır. Böylece hem temizlik hem de hijyen bazında bir sorun olmayacaktır.

Piliç çevirme ürün modelleri : https://www.pimak.com/urunler/pilic-cevirme

Gazlı Set Üstü Piliç Çevirme Makinesi

Gazlı set üstü piliç çevirme makinesi teknik olarak müşterilerimize büyük kolaylık sağlamaktadır. Köklü geçmişimize bakarsak Türk kültüründe piliç çevirmenin ne denli önemli olduğunu görebiliriz. Bu yüzden günümüzde de oldukça ilgi görmektedir. Durum böyle olunca da yine sizler için PİMAK gövdesinde ihtiyaçlarınızı gidermek gayesiyle son teknolojiyle piliç çevirme makineleri üretiyoruz.

Gazlı set üstü piliç çevirme makinelerimizin en temel özelliklerini şöyle sıralayabiliriz:

 • Gazlı set üstü piliç çevirme makinelerimiz gazlı brülör ismi verilen cihaz ile ayarlanabilmekte ve içindeki alevi kontrol etmektedir.
 • Paslanmaz çelikten üretildiği için temizliği oldukça basittir.
 • Şişleri ayarlayabildiğiniz için piliçlerin eşit şekilde pişmesini sağlayabilirsiniz.
 • Piliç makinesinin üstünde bulunan cam kapak bakalit yapıya sahip olduğundan ısıya dayanıklıdır.
 • Piliçler yüksek ateşte piştiğinden ötürü emniyet oldukça önemli bu yüzden piliç çevirme makinelerimiz emniyet ventilli musluklara sahiptir bu yüzden gaz salınımını dengeler ve tasarruf sağlamanıza yardım eder.
 • Teknolojisi sayesinde oldukça sessiz çalışırlar.
 • İçindeki şişler sizden bağımsız bir şekilde motorlar sayesinde otomatik olarak dönerler.
 • Radyan ısıtıcı sayesinde sadece istenilen kısımlar ısıtılabilir.

Elektrikli Piliç Çevirme Makinesi

Elektrikli piliç çevirme makinemiz ise elektrikle çalışır teknolojiye daha yakındır. Bu nedenle hemen hemen her şeyi otomatik ayarlanabilmektedir. Elektrikli piliç çevirme makinesi de gazlı piliç çevirme makinesi gibi sessiz bir mekanizmayla çalışıp gürültü kirliliği yapmamaktadır ve paslanmaz çelik gövdeden üretilmiştir. Çoğu özellikleri ortaktır. O halde biz teknik olarak özgün özelliklerini sıralayalım:

 • İki kademeli ısıtıcı
 • Boru tipi rezistans
 • Monofaze ve trifaze elektrikli işletim