PayPal Türkiye’deki faaliyetlerini durdurdu

PayPal Türkiye’deki faaliyetlerini durdurdu

Paypal’ın internet sitesinde yapılan açıklama şu şekilde;
PayPal olarak Türkiye’deki faaliyetlerimizi durdurduğumuzu üzülerek bildirmekteyiz.

6 Haziran 2016 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere Türkiye’deki müşterilerimiz PayPal hesapları üzerinden para gönderme ve alma işlemi yapamayacaklardır. Müşterilerimiz PayPal hesaplarına giriş yapabilir ve varsa hesaplarındaki bakiyeyi Türkiye’deki banka hesaplarına aktarabilirler.

Belirtmek isteriz ki, PayPal’ın önceliği her zaman müşterileri olmuştur. Ancak yerel düzenleyici kuruluşa yaptığımız lisans başvurusunun reddi ve ilgili kurumun Türkiye’deki faaliyetlerimizi durdurma talimatı doğrultusunda uygulamak durumunda olduğumuz bu karardan dolayı üzüntü duymaktayız.

Müşterilerimiz bilgi sayfasını ziyaret ederek bu sürecin kendilerini nasıl etkileyeceğine ilişkin detaylı bilgi alabilirler.

PayPal olarak tüm müşterilerimize bugüne kadar bizi tercih ettikleri için teşekkürlerimizi iletmek isteriz. PayPal’a vermiş olduğunuz destek Türkiye’deki çalışanlarımız ve şirketimiz için her zaman önemli olmuştur.

Gelecekte Türkiye’deki müşterilerimize yeniden hizmet verebilmek için gerekli izinlerin alınması yönündeki çalışmalarımız devam edecektir.

BDDK’nın iznini yenilememesi nedeniyle internet üzerinden ödeme sistemi PayPal Türkiye’deki faaliyetlerini durdurdu.

Paypal bakiyeleri LÖSEV’e

Bunun üzerine başta Ekşi Sözlük’te olmak üzere sosyal medyada PayPal’daki hesaplarında çok az miktarda para bulunan mudilerin paralarını LÖSEV’e bağışlamalarına yönelik bir kampanya başlatıldı.

Saat 13:30 itibarıyla PayPal kullanıcıları LÖSEV’e 1247 dolar (Yaklaşık 3.600 TL) bağışta bulundu. Bu miktar az gibi gözükse de bir çocuğun tedavisinde önemli farklar yaratabilir.

Bağışlar platfrom üzerinden [email protected] adresine gönderilebiliyor.

Bir cevap yazın