Haberbizde.Net

Güncel Haber Son Dakika Haberler

Olimpik Oyunlar Temalı 360 Derece VR Filmini online izleyebilirsiniz

Olimpik Oyunlar Temalı 360 Derece VR Filmini online izleyebilirsiniz 1

Olimpiyatların Kablosuz İletişim Ekipmanları kategorisinde dünya çapında destekçisi olan Samsung Electronics, kullanıcıların Samsung Galaxy akıllı telefonları ve Oculus’la çalışan Samsung Gear VR aracılığıyla, Olimpiyat Oyunları plaj voleybolunu daha önce hiç deneyimlemedikleri şekilde izlemelerini sağlayan 360 derece sanal gerçeklik (VR) filmi “Vanuatu Hayalleri”ni tanıttı.” Rio 2016 Olimpiyat Oyunları için geliştirilmiş 360 derecelik VR içeriği “Vanuatu Hayalleri, olarak izlenebiliyor.

Akademi ödüllü yönetmen Morgan Neville, Samsung’un yakın zamanda piyasaya sürdüğü “Mücadele Şansı” adlı kısa belgeseli tamamlayan “Vanuatu Hayalleri”nde kreatif danışman olarak görev aldı. Neville ortaklığında yaratılan bu kısa belgesel, 2016 Rio Olimpiyat Oyunlarında yarışma hayallerini gerçekleştirebilmek için dünyanın farklı yerlerinde engellere karşı koyan ve amansız bir mücadele veren dört umut verici sporcunun hayatlarını görülmemiş bir bakış açısıyla sunuyor.

Film, “Mücadele Şansı” filminde yer alan dört sporcudan ikisinin antrenmanlarına ve hazırlıklarına odaklanıyor: Vanuatu’dan plaj voleybolu ikilisi Miller Pata ve Linline Matauatu. Üç dakikalık içerik izleyenleri, ikilinin Rio 2016 Olimpiyatları için elemeleri geçme macerasında yaşadıkları sürükleyici deneyime ortak ediyor. Çekimleri Miller ve Linline’nin ana vatanlarında gerçekleşen film, 360 derece yavaşlatılmış yakın plan çekimin sanal gerçeklik tarihindeki en kapsamlı kullanımı olarak dikkat çekiyor.

Titiz ve özel bir çekim stratejisiyle çekilen filmde kamera, hareketlerine engel olmayacak şekilde sporcuların 25-30 cm uzağına yerleştirildi. Harekete olabildiğince yakın hissetmelerini sağlayan bu yöntem sayesinde izleyiciler Miller ve Linline’nin yüzlerini inceleyebiliyor ve sporcular topa atladıklarında kumun nasıl kalktığını görebiliyorlar.

Daha fazla bilgi edinmek ve eseri görüntülemek için www.SamsungMobilePress.com/AFightingChance sayfasını ziyaret edebilirsiniz.