Öğretmenlere anlamlı vefa

Öğretmenlere anlamlı vefa

İzmir Menderes’deki Okul Aile Birliği, Mesleğinde çeyrek asrı tamamlayan öğretmenlere sürpriz bir kutlama gerçekleştirdi. Öğrencilerinin yoğun alkışları arasında gerçekleştirilen kutlamada duygu yüklü dakikalar geçiren yılların eğitimcileri gözyaşlarına engel olamadı. Birlik Yönetimi hem ağlattı hem de ağladı.

İzmir’in Menderes İlçesindeki Fatma Ramazan Büküşoğlu Anadolu Lisesi Okul Aile Birliği, kendilerini insan yetiştirmeye adayan eğitimcilerin öğretmenler gününü her zamankinden daha farklı kutladı. Okul ve Aile Birliği Yönetimi ile bir gurup öğrenci temsilcisi ellerinde çiçekler ve plaketlerle bazı sınıfların kapısını çaldı. Mesleklerinde çeyrek asrı başarı ile tamamlayan öğretmenlerin ders anlattıkları sınıflarında günleri kutlandı. Çiçek ve plaketini alan matematik öğretmeni Mualla Madanlar mutluluğunu anlatmaya kelimelerin yetmeyeceğini söyledi. İngilizce öğretmeni Fatma Çaylak eğitimcilere gösterilen vefanın kendisini son derece memnun ettiğini dile getirdi. Alkışlar arasındaki kutlama karşısında duygu yüklü dakikalar geçiren Felsefe öğretmeni Hatice Yağız gözyaşları yanaklarına süzülürken sesi titreyerek eğitimciliğin önemini bir kez daha vurguladı.

Okul Aile Birliği Başkanı Serkan Güngör, “Öğretmenlerimiz bir kandil gibi kendilerini tüketerek özveri ile çevresini aydınlatıyor. Dünyada her şeye değer biçilebilir, ama asla bir öğretmenin eserine değer biçilemez”dedi. Müdür Vekili Salih Sardoğan her türlü övgüyü hak eden eğitimcilerinin Öğretmenler Gününü farklı bir atmosferde kutlayan Aile Birliğine teşekkür etti.
Türkiye’nin muasır medeniyetlere ulaşması için Fatma Ramazan Büküşoğlu Anadolu Lisesini yaptıran hayırsever Ramazan Büküşoğlu ve eşini Fatma hanımı evinde ziyaret eden gurup, Büküşoğlu ailesinin kıymetli katkısına teşekkür etti.

Kutlama programına Okul Aile Birliği Başkanı Serkan Güngör, Yönetim Kurulu Üyeleri Zeynep Yalçınkaya, Nurgül Barışcan Yıldız, Çiçek Semra Yüksel, Selma Elden, Okul Müdür Vekili Salih Sardoğan, Müdür Yardımcısı Nazan Sungurhan, Memure Gülizar Yıldırım, Menderes Öğrenci Başkanlar Kurulu Başkanı Nermin Tülay Vural, Batıkan Aslanalp, Şule Aksoy katıldı.

Bir cevap yazın