Haberbizde.Net

Güncel Haber Son Dakika Haberler

Mumbai Film Festivali başladı

Mumbai Film Festivali başladı 1

Bu yıl 18. si düzenlenen ve Türkiye’nin konuk ülke olarak katıldığı Hindistan’ın en önemli film festivalinden ‘Mumbai Film Festivali’ görkemli bir açılışla başladı. Açılış gecesine, festivalin Ulusal Filmler Jüri Başkanı olan yönetmen Reha Erdem ile ‘Kar Korsanları’ filminin yönetmeni Faruk Hacıhafızoğlu katıldı.

Mumbai Film Festivali muhteşem bir gece ile başladı

Türkiye’nin konuk ülke olarak katıldığı, Hindistan’ın en önemli film festivallerinden olan “Mumbai Film Festivali” geçtiğimiz Perşembe akşamı muhteşem bir gece ile başladı. Görkemli açılış, 23 yıldır kapalı olan ve restorasyonun ardından festival için ilk kez kapılarını açan tarihi Royal Opera House’ta gerçekleşti.

Türkiye’de de büyük bir hayran kitlesi olan Hint yıldız Aamir Khan başta olmak üzere Bollywood’un dünyaca ünlü sanatçılarının katıldığı gecede renkli anlar yaşandı. Festivalin Ulusal Filmler Juri Başkanı olan yönetmen Reha Erdem gecede yaptığı konuşmada ‘Bu önemli festivalin jürisinde yer almak onur verici. Burada olduğum için çok mutluyum. ’ dedi.

27 Ekim’e kadar devam edecek olan Mumbai Film Festivalinde; Albüm, Annemin Yarası, Gelin, Kar Korsanları, Kış Uykusu, Kor, Mavi Bisiklet, Toz, Unutursam Fısılda ve 8 Saniye filmleri de sinemaseverlerle buluşacak. Tesiyap tarafından düzenlenen ve festivalle eş zamanlı olarak yapılacak olan ‘Türkiye- Hindistan Televizyon ve Sinema Endüstri Forumu’ ile de ortak yapımların önünün açılması için ilk adımlar atılacak.

Mumbai Film Festivali başladı Grafikhaber.net