Haberbizde.Net

Güncel Haber Son Dakika Haberler

Moody’s cari açığa ve siyasi istikara vurgu yaptı

Moody’s cari açığa ve siyasi istikara vurgu yaptı 1

Gelişmekte ülkeler arasında yer alan Türkiye için kredi derecelendirme kurumu Moody’s uyarıda bulundu. Moody’s Türkiye’yi uyardı. Yaptığı değerlendirme sonucunda özellikle cari açık konusunda uyarılarda bulunan kurum cari açığın kapatılmaması neticesinde ekonomik olarak ciddi sıkıntılar olacağını belirtti.

Gelişmekte ülkeler arasında yer alan Türkiye için kredi derecelendirme kurumu Moody’s uyarıda bulundu.

Moody’s Türkiye’yi uyardı. Yaptığı değerlendirme sonucunda özellikle cari açık konusunda uyarılarda bulunan kurum cari açığın kapatılmaması neticesinde ekonomik olarak ciddi sıkıntılar olacağını belirtti.

Türkiye’nin cari açığının kapatılması için yüksek oranda dışarıya bağımlı olduğunun altını çizen açıklamada özellikle siyasi belirsizlik konusuna dikkat çekildi;

“Yenilenen herhangi bir politik belirsizlik, yatırım güvenini azaltabileceğinden ‘kredi negatif’ unsur olarak değerlendirilmektedir.” ifadesi yer aldı.

Yapılan açıklamada, “Politik belirsizlik, daha önce duyurulan, büyümeyi artırıcı ve ülkenin dışsal kırılganlıklarını azaltabilecek reform sürecinin ertelenmesine neden olabilir” görüşüne de yer verildi.