Milli Pul Sergisi İzmirlileri Bekliyor

Milli Pul Sergisi İzmirlileri Bekliyor

PTT A.Ş ve Türkiye Filateli Dernekleri Federasyonu (TFDF) tarafından organize edilen “İzmir 2016 Milli Pul Sergisi”, İzmir Milletvekilleri Mahmut Atilla Kaya, Hamza Dağ, Necip Kalkan, İzmir Vali Yardımcısı Cumhur Güven Taşbaşı, PTT A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Bozgeyik ile TFDF Başkanı M. Ziya Ağaoğulları’nın katılımıyla Narlıdere Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde gerçekleştirilen törenle açıldı.

Törende konuşan PTT A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kenan Bozgeyik, “Güzel İzmir’de böylesi özel bir sergiyi açmaktan gurur duyuyoruz. İstiklalden, istikbale kadar geçmişi olan PTT A.Ş. dünya markası olma yolunda var gücüyle ilerliyor” dedi. Tören sonunda Emekli PTT çalışanlarına çeşitli hediyeler verildi.

135 koleksiyonerin katıldığı, 660 panonun kullanıldığı ve İzmirliler tarafından 12 Kasım’a kadar gezilebilecek olan “İzmir 2016 Milli Pul Sergisi”nde, PTT Pul Müzesi koleksiyonlarından Atatürk temalı, İzmir temalı, Osmanlı Dönemi ve Cumhuriyet Dönemi pullar; eskizler, sanatçı el çizimleri ve baskı örneklerinden de 40 özel panoya yer veriliyor. Sergi kapsamında İzmir temalı 5 farklı görselden oluşan ve her birinden 1000’er adet olmak üzere toplam 5 bin adet tebrik kartı da ücretsiz olarak dağıtılıyor.

Sergiyi mesai saatleri içerisinde gezenler, “İzmir 2016 Milli Pul Sergisi 04-12.11.2016 İZMİR” ibareli özel tarih damgası ile 04.11.2016 tarihli özel gün zarfına ait “İzmir 2016 Milli Pul Sergisi 04.11.2016 İZMİR” ibareli özel gün damgası da kullanılabiliyor.

Gündeme ilişkin hazırlanan özel gün zarfı 2,50 TL bedelle, içerisinde 1,60 TL ve seri numaralı 3,20 TL değerli pul baskılı posta kartları ile 2,50 TL bedelli özel gün zarfının yer aldığı portföy 12,50 TL bedelle www.filateli.gov.tr adresinde, filateli cep uygulamasında, sergi alanında ve PTT işyerlerinde satışa sunuluyor. Ayrıca, İzmir 2016 Milli Pul Sergisi için hazırlanan özel tarih damgalı zarflar 2,00 TL bedelle www.filateli.gov.tr adresinde ve filateli cep uygulaması üzerinden satın alınabiliyor.

Milli Pul Sergisi İzmirlileri Bekliyor Grafikhaber.net

Bir cevap yazın