Melekler ve Şeytanlar’ın devamı niteliğindeki Cehennem’in ilk fragmanı yayınlandı

Melekler ve Şeytanlar’ın devamı niteliğindeki Cehennem’in ilk fragmanı yayınlandı

Dan Brown’un dünya çapında büyük ilgi gören roman serisi Da Vinci Şifresi ve Melekler ve Şeytanlar’ın devamı niteliğindeki Cehennem’in ilk fragmanı yayınlandı

Dan Brown’un aynı adlı romanından beyazperdeye uyarlanan Cehennem’in fragmanı yayınlandı. Ekim 2016’da vizyona girmesi beklenen filmin ilk fragmanı Dan Brown’un sosyal medya hesaplarından paylaşıldı.

Tom Hanks’in üçüncü kez Robert Langdon karakteriyle seyirci karşısına çıkacağı filmin yönetmen koltuğunda Ron Howard oturuyor. Filmde, Felicity Jones doktor Sienna Brooks, Irrfan Khan, Harry Sims, Sidse Babett Knudsen doktor Elizabeth Sinskey ve Omar Sy da Christoph Bruder olarak boy gösterecek. Senaryosunu David Koepp’un yazdığı filmin kötü adamı ise Lone Survivor ile de tanınan Ben Foster olacak.

İSTANBUL’DA ÇEKİLDİ

Cehennem, Dan Brown’un dünya çapında büyük ilgi gören roman serisinden beyazperdeye uyarlanan Da Vinci Şifresi ve Melekler ve Şeytanlar’ın devamı niteliği taşıyor.

Üçlemenin sonu olan film, Venedik’teki bir otel odasında uyanan ve neler olduğunu hatırlayamayan Langdon ile ona yardım etmeye çalışan doktor Sienna Brooks’un Dante’nin İlahi Komedya kitabıyla bağlantılı olarak dünyaya veba salgınını yaymaya çalışan bir karakteri durdurma çabasını işleyecek. Floransa’nın dar sokaklarından Venedik’in bazilikalarına uzanan semboller zinciri Langdon’ı İstanbul’a kadar sürükleyecek.

Bazı sahneleri İstanbul’da çekilen filmin 28 Ekim 2016 tarihinde vizyona girmesi bekleniyor.

Bir cevap yazın