KOSGEB 50 Bin TL’lik Kredi Veriyor

KOSGEB 50 Bin TL’lik Kredi Veriyor

KOSGEB 50 Bin TL’lik Kredi Veriyor

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi (KOSGEB) Başkanı Recep Biçer, 19 Aralık Pazartesi başlayacak olan 50 bin TL’lik kredi hakkında bilgiler verdi. Biçer  50 Bin TL’lik kredi için yoğun bir ilgi olduğuna dikkat çektiği açıklamasında şu konulara dikkat çekti: “İşletmelere sağlanacak 50 bin liralık kredi faiz desteğine, çok yoğun ilgi oldu. Henüz başvuru alınmamasına rağmen, kayıt ve bilgi güncelleme sırasında aynı anda on binlerce KOBİ sisteme girdi” dedi.

Biçer,  üst limitin 50 Bin TL olduğunu bu kredinin 12 ay ödemesiz geri kalan zamanlarda 3’er aylık sürelerde taksit taksit ödeneceğinin altını çizdiği açıklama ile şunları söyledi: “İşletmelerin bağlı bulundukları KOSGEB müdürlüklerince, sistem üzerinden ön onay verilecek program için Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığı verileri baz alınarak il kotaları çerçevesinde sıralama yapılacak. Değerlendirme kriterlerine göre sıralanan her bir işletme için yazılım sistemi bir başvuru kodu üretecek. Başvurusu kabul edilen işletmeler, yazılım sisteminden başvuru formunun çıktısını alabilecek. İşletmeler, başvuru formuyla protokole taraf banka şubelerinden herhangi birine doğrudan kredi başvurusunda bulunacağından, KOSGEB müdürlüklerine gelmeden desteklerini online üzerinden temin edecekler.” diyerek başvuru işleminin önemine vurgu yaptı.

Kredi desteğine katılan bankalar hakkında da bilgi veren Biçer; KOSGEB Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteği’ne, Akbank, Denizbank, Garanti Bankası, Halk Bank, İş Bankası, Finans Bank, Vakıfbank ve Yapı Kredi ile Kredi Garanti Fonu’nun dahil olduğunu aktardı.

KOSGEB 50 Bin TL’lik Kredi Veriyor yazısı ilk önce haberopsiyon.com üzerinde ortaya çıktı.

Bir cevap yazın