Posted By HaberBizde Posted On

Kontrolsüz göç başladı, yıllarca sorun olacak

KRT’de yayınlanan ‘Şimdiki Zaman’ programında konuşan SÖZCÜ yazarı duayen gazeteci Uğur Dündar, Afganistan Kabil Havalimanı’nda yaşanan dehşet verici görüntüleri değerlendirdi. Dündar, şu ifadeleri kullandı;

“TÜM İNSANLIĞA VERİLMİŞ İBRET DERSİDİR”

*Böyle bir olaya daha önce tanık olmadım ama dünden beri maalesef tanıklık etmiş bulunuyoruz. Bu aslında nedir biliyor musunuz? Bu aslında bütün dünyaya, tüm insanlığa verilmiş olan bir ibret dersidir.

*Bu görüntüler bize şunu anlatıyor, ABD’nin daha doğrusu emperyalizmin ipi ile kuyuya inenler bilmelidirler ki o kuyuya inerken o ip onların boyunlarına geçirilmiştir.

*Aradan onlarca yıl, belki yüzlerce yıl geçtikten sonra bile tekrar tekrar gösterilecek çok hazin görüntüler. Aslında insanlığın çöktüğü İnsanlığın o uçaktan düştüğü, ABD’nin tüm iddiasının yerle bir olduğu görüntüler bunlar.

“KONTROLSÜZ GÖÇÜ BAŞLATMIŞ DURUMDALAR”

*ABD Taliban’la masaya oturup geçen şubat ayında bir anlaşma imzalamak zorunda kaldı. Anlaşmanın en hazin tarafı neydi biliyor musunuz? ABD’nin çağdaş bir yönetim ve hukuku, demokrasiyi işler kılmak amacıyla geldiğini vadettiği o ülkede işbaşına getirdiği Afgan İslam Cumhuriyeti yönetiminden tek bir kelimeyle söz etmemesi, buna karşın İslam Emirliği adı altında Taliban’dan tam 15 defa söz etmesiydi.

“MEHMETÇİĞİN GÖREVİ TALİBAN’A KARŞI SAVAŞMAK DEĞİL, SINIRLARIMIZI KORUMAKTIR”

İktidara da eleştiride bulunan Dündar, Mehmetçiğin görevinin Taliban’a karşı savaşmak değil, ülke sınırlarımızı kontrolsüz göçe ve gelebilecek tehlikelere karşı koruması olduğunu söyledi.