Haberbizde.Net

Güncel Haber Son Dakika Haberler

İstanbul’daki ticari taksi plakası fiyatları artmaya devam ediyor

İstanbul’daki ticari taksi plakası fiyatları artmaya devam ediyor 1

Son zamanalarda yapılan uygulamalar ile “korsan taksi” lere göz açtırmayan emniyet ve trafik şube ekipleri, yapmış oldukları yasal ve teknik uygulamalar ile “korsan taksi” sayısını ciddi oranda azaltmayı başardılar.

istanbul gibi büyükşehirde yaşayanların en büyük problemlerinden birisi trafiktir. İnsanlar bu yoğun ve sıkıcı trafikte işlerine kendi arabaları ile gitmek yerine daha çok toplu taşıma araçlarını kullanıyorlar. Zamanı az olan işini biran önce yapmak isteyenler ise daha çok ticari taksileri tercih etmektedirler.

Özellikle büyükşehirlerde ve yoğun trafiğin yaşandığı  noktalarda boş taksi bulmak oldukça güç olabilmektedir. Bu durumu kendi lehlerine çeviren açıkgöz insanların oluşturduğu “korsan taksi” sistemi haliyle darda kalan insanlar için bir umut olarak yıllardır “ticari taksi” esnafının canını sıkmakta idi. Son zamanalarda yapılan uygulamalar ile “korsan taksi” lere göz açtırmayan emniyet ve trafik şube ekipleri, yapmış oldukları yasal ve teknik uygulamalar ile “korsan taksi” sayısını ciddi oranda azaltmayı başardılar.

İstanbul’daki Mobil Plaka Tanıma Sistemi’nin korsan taksileri yakalaması, yasal taksicilerin kazancını artırdı. Ticari taksilere olan rağbetin artması ile ticari taksi plakalarının fiyatları gün geçtikçe artmaya başladı.

İstanbul’da 2 ay önce, 1 milyon 650 bin liraya gerileyen taksi plakası fiyatı son zamanlarda 1 milyon 750 bin liraya kadar çıkmış vaziyette.