iPhone 7 Türkiye’de ne zaman satışa çıkacak?

iPhone 7 Türkiye’de ne zaman satışa çıkacak?

iPhone 7 için geri sayım başladı. Herkes iPhone 7’nin çıkış tarihini merak ediyor. Eylül ayında tanıtılmasına kesin gözüyle bakılan iPhone 7’nin şimdi de pil kapasitesiyle ilgili bir iddia ortaya atıldı. iPhone 7 ile ilgili iddiaların ardı arkası kesilmiyor. Twitter benzeri bir sosyal ağ olanWeibo üzerinden iPhone 7’de kullanılacağı söylenen pil görselleri yayınlandı.

Weibo’nun aktardığı habere göre iPhone 7’nin pil kapasitesi iPhone 6s’ten daha güçlü olacak. iPhone 7’de 1.735 mAh kapasiteli pilin yer alacağını belirten Weibo, iPhone 7 Plus’ta ise 2.810 mAhkapasiteli bir pilin kullanılacağını belirtiyor. iPhone 6s’te 1.715 mAh, iPhone 6s Plus’ta ise 2.759 mAh kapasiteli pilin yer aldığını hatırlatmakta yarar var. iPhone 6s ile aynı tasarım çizgisine sahip olması beklenen telefonun daha ince bir gövde ve yeniden tasarlanmış antenlerle birlikte kullanıcıların karşısına çıkması bekleniyor.

Radikal tasarım değişikliğinin ise önümüzdeki yıl piyasaya sürülecek iPhone modelinde yapılacağı iddia ediliyor. Weibo’nun bu iddialarının gerçeği yansıtıp yansıtmadığını görmemiz için eylül ayını beklememiz gerekiyor. iPhone’un home düğmesi, iPhone 7 ile birlikte çok daha yetenekli bir düğme olabilir. Yeni bilgiler, iPhone 7’nin su geçirmezlik yeteneğine sahip olacağını söylüyor. İlk defa duymasak da bu seferki iddianın kaynağı farklı. Apple’ın tedarik zincirinden DigiTimes ile konuşan kaynaklara göre iPhone 7, su geçirmezlik testlerinin ve yeni home düğmesinin testlerinin üçüncü aşamasını tamamladı. Yeni home düğmesinin bir düğmeden çok sensör olacağı, üzerine basmak yerine parmağımızı dokunduracağımız söyleniyor. Bununla birlikte düğmenin iPhone 6S’in ekranı gibi basınca duyarlı olması da muhtemel. DigiTimes, Apple sızıntıları sözkonusu olduğunda pek güvenilir bir kaynak değil.

Ancak daha önceki sızıntılar ve dedikodular, hatta bir patent, su geçirmez iPhone’un gerçek olabileceğini söylüyordu. iPhone 6S’in suya karşı beklenenden daha dayanıklı olması da su geçirmez iPhone 7 ihtimalini gerçekleştiriyor. Home düğmesiyle ilgili dedikodulara biraz daha dikkatle yaklaşmakta fayda var çünkü düğmenin kaldırılacağı daha önce de söylenmişti. Apple’ın tüm dünyada satış rekorları kıran Iphone modelleri cep yakmaya devam ederken Apple,Japonya’da Iphone fiyatlarını yüzde 10 indirdi. Apple iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone SE, iPhone 6s ve iPhone 6s Plus modellerinin fiyatlarında yüzde 10 indirime gitti. Apple, Japonya’daki tüketicilerine sevindirici bir haber verdi. Ayrıca Iphone, Japonya’da indirime giren bu modellerden birini 14 gün içerisinde alan tüketicilerine 50 dolar civarında geri ödeme yapacak.

Öte yandan iPhone 7 beklenirken, iPhone 8’le ilgili sızıntılar da ortaya çıktı. iPhone 7s’te Apple’ın OLED ekrana geçiş yapabileceği iddiaları bir süredir gündemi meşgul ediyordu. Gelecek yıl piyasaya sürülecek olan bu yeni iPhone’la ilgili olarak ortaya atılan yeni bir iddia ise bu zamana kadarki en yenilikçi iPhone modeliyle karşılaşabileceğimizi gösteriyor.. Eğer iddialar doğruysa 2017 itibarıyla Apple’ın iPhone serisinde yürüttüğü politika tamamen baştan yazılıyor. Normalde iki senede bir iPhone’ların tasarımı değişiyor ve önemli özellikler ekleniyor, “S” modellerinde ise daha çok donanımsal yeniliklere yer veriliyordu. Fakat gelecek yıl iPhone 7s yerine direkt olarak iPhone 8’in piyasaya sürüleceği ve bu döngünün kırılacağı söyleniyor.

Analist Mark Moskowitz’in iddiasına göre iPhone 8’de OLED ekrana geçiş yapılacak ve ayrıca uzun zamandır beklenen kablosuz şarj özelliği de bu cihazda yerini alacak.

Bir cevap yazın