İngilizce Cümleler ve Anlamları ile Konuşmanın İlk Adımları

İngilizce Cümleler ve Anlamları ile Konuşmanın İlk Adımları

Çevirisi yapıldığında anlamsız olabilen İngilizce konuşma kalıpları, kalıp halinde farklı anlamlarda kullanılabiliyor. Bu şekilde kalıpların öğrenilmesi ise günlük konuşma alanında işinize çok yarayacak ve kendinizi anlatmak istediğinizde birkaç kelime ile durumu özetleyecek kullanımlar elde edebilirsiniz. Bu konuşma kalıplarını tanışma, vedalaşma, selamlaşma şeklinde kategoriler içerisinde inceleyebilirsiniz. Öğreneceğiniz konuşma kalıpları sayesinde pratik ingilizce cümleler ve anlamları öğrenebilirsiniz. Bu da iletişim alanında işinizi oldukça kolaylaştıracaktır. Hello, welcome, ho are you, Good morning gibi selamlaşma kalıpları içerisinde farklı kalıplar öğrenebilirsiniz. Bunun yanında tanıtma ve tanışma alanında my name is Ayşe, what is your name, I am Ali, This İs Can, nice to meet you şeklinde kalıplar kullanılabilir. Yardımlaşma kategorisi içerisinde de bu şekilde cümle kalıpları öğrenebilirsiniz. Bunların yanında genel ifadeler ve kalıplar ile de günlük konuşma alanında kendinizi kurtaracak ifadeler öğrenebilirsiniz. İngilizce eğitimlerine özellikle yeni başlamış iseniz kendinizi ifade etmekte zaman zaman zorlanabilirsiniz. Bunun için pratik İngilizce kalıplarını ezberleyerek durumunuzu kısa bir şekilde ifade edebilirsiniz. Detaylı bir şekilde durumunuzu anlatmak önemlidir. Ancak kısa kalıplar ile de anlık durumunuzu kurtarabilirsiniz. Tekil kullanımların yanı sıra bazı cümle kalıpları ile de durumunuzu özetleyecek kalıplar öğrenebilirsiniz. İngilizce pratikler yapılırken cümle kalıplarını ezberlemek yerine anlamaya çalışmak çok daha etkili olacaktır. Kalıbın kökenini anlamaya çalışmak cümle yapılarına daha fazla hâkim olmanızı sağlayacaktır.

İngilizce en çok kullanılan popüler konuşma kalıplarını inceleyebilir ve bu kalıp örneklerini artırarak çalışmalarınızda yer verebilirsiniz. Bu tarz örnekler sıkça karşınıza çıkabilir. İster haber kanalı takip edin, isterseniz de magazin üzerine bir makale okuyun bu tarz popüler cümle kalıplarının her alanda karşınıza çıktığını görebilirsiniz. İngilizcedeki cümle kalıpları dilimizde olduğu gibi barındırdığı anlamı doğrudan ifade etmeyebilir. Bu alanda sorunlar ile karşılaşmamak adına içerdiği anlam ile ilgili örnekleri gerçek hatta mümkün oldukça çok tekrarlamak olacaktır. Çünkü İngilizce kelimeleri, cümle kalıplarını öğrenmek için ezberlemeye çalışmak çok kalıcı olmayacaktır. Dili yaşayarak, gerçek hayatta aktif halde kullanarak kalıcı bir şekilde kendinizi mal edebilirsiniz. İngilizce eğitimlerinde bireylerin en çok zorladığı kısımlardan biri de telaffuz kısımlarıdır. Bu nedenle telaffuz alanında öğrendiğiniz kelimelerin ve cümle kalıplarının nasıl kullanıldığını bilmenizde önemlidir. Bunun için video izleyebilir, filmler takip edebilir, yabancı haber kanallarındaki yayınlarda sözcüklerin okunuşlarını takip edebilirsiniz. İnsanları dinlemenin yanında konuşma ve hatalarınızı görmekte önemlidir. Bu şekilde git gide dile daha fazla halim olarak cümle kalıpları ve okunuşları hakkında çalışmalar yapabilirsiniz. Telaffuz alanında kendinizi geliştirmenin en etkili yolu video olarak dinleyerek öğrenmek olacaktır. Ne kadar çok içerik tüketirseniz kulak aşinalığı o kadar çok artar ve konuşma alanında telaffuzlarınız daha doğru bir şekilde kullanabilirsiniz.

Özellikle İngilizce filmler izlerken Türkçe dublaj seçeneklerini tercih etmemeniz önerilir. Ana dilde izlemek telaffuz alanında kendinizi geliştirmenizi sağlar. İlk etapta cümleleri birleştirmek anlam çıkarmakta zorlanabilirsiniz. Ancak zaman geçtikçe cümle kalıplarına daha fazla aşina olursunuz. Hem anlama, hem de konuşma alanında verimli sonuçlar elde edebilirsiniz. İngilizceyi bütçe ve zaman olarak müsait olan herkes genellikle yurt dışı dil okullarını tercih ediyor. Çünkü yurt dışında bitmeyen bir pratik sahası olacaktır. Bu da konuşma alanında bireyi mecbur bırakacak, kendine olan özgüvenini geliştirecek çalışmalar oluşturacaktır. İlk etapta bazı konuşma kalıplarını öğrenmek günlük konuşma aşamasında yararlı olacaktır. İngilizce genel olarak çok fazla kalıp cümle kullanımlarından oluşur. Her gün bu şekilde yapacağınız pratik çalışmalarında öğreneceğiniz cümle kalıpları akıcı bir İngilizce elde edebilmek adına sağlam temeller oluşturmanızı sağlayacaktır. İngilizce öğrenmek kimilerine göre çocuk oyuncağı olurken, kimine göre ise bir işkenceye dönüşebiliyor. İngilizce öğrenmeye çalışan pek çok kişi bu ikilimde kalabiliyor. Bu durumdan sizi kurtaracak cümle kalıpları ile konuşma alanında pratiğe başlayabilirsiniz. İngilizce öğrenirken bireylerin en önemli eksiklikleri kendilerine olan özgüvenlerinin olmamasıdır. Bunun olması için konuşmak önemlidir. Beraber İngilizce öğrenmeye çalıştığınız arkadaşlarınız ile pratik çalışmaları yapabilirsiniz. Bunun için diyaloglar hazırlayabilir ve cümle kalıplarının çıktılarını alarak birbiriniz ile bu kalıplar üzerinden sohbet etmeyi deneyebilirsiniz. Pratik yapmadan sadece gramer öğrenerek İngilizce konuşmak mümkün olmaz.