Haberbizde.Net

Güncel Haber Son Dakika Haberler

Hasan Yalnızoğlu Seyit Onbaşı’yı canlandırdı

Hasan Yalnızoğlu Seyit Onbaşı’yı canlandırdı 1
Sultans of the Dance ve Anadolu Ateşi dans gruplarının uzun süre baş dansçılığını yapan ve sonrasında kariyerinde oyunculuğa ağırlık vermeyi tercih eden Hasan Yalnızoğlu, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın düzenlediği Milli Mücadele’nin 100. Yılı etkinlikleri kapsamında Samsun’da gerçekleştirilen özel etkinlikte sahne aldı.

“Bitmeyen Yolculuk-1919” adıyla Atatürk’ün Bandırma Vapuru’ndan Samsun’a ayak basmasının bire bir canlandırıldığı gösteride Yalnızoğlu, hem karanlık güçleri hem de Seyit Onbaşı’yı canlandırdığı danslarıyla izleyicileri büyüledi.

Devlet Halk Dansları Topluluğu ve Devlet Opera ve Balesi sanatçılarıyla Polis Akademisi öğrencileri, Özel Harekat polisleri, sporcular ve jimnastikçilerin de görev aldığı 600’ün üzerinde bir kadronun sahne aldığı gösteride, Mustafa Kemal Atatürk’ü ise ünlü balet Tan Sağtürk canlandırdı.

Türk tarihine yolculuğun temsilen canlandırıldığı ve dansların teknolojiyle buluştuğu gösteriyi Devlet Halk Dansları Topluluğu Sanat Yönetmeni Yıldız Çankaya Sargın sahneye koydu.