Güngör İblikçi’nin gravür ve resim sergisi sanatseverlerle buluşuyor

Güngör İblikçi’nin gravür ve resim sergisi sanatseverlerle buluşuyor

Resimlerinde tarihten beslenen ve Anadolu’nun kültürel zenginliklerini kendine kaynak edinen dünyaca ünlü gravür sanatçısı Güngör İblikçi’nin gravür ve resim sergisi, 7 – 29 Aralık 2016 tarihleri arasında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi’nde İstanbullu sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

Sanat yaşamını uzun yıllar İsviçre’de sürdürdükten sonra yaklaşık 15 sene önce Türkiye’ye dönen dünyaca ünlü gravür ustası Güngör İblikçi, çalışmalarına Kadıköy’deki atölyesinde devam ediyor. Hayatını gravür sanatına adayan ve resimlerine bu tekniği eşi benzeri görülmemiş bir ustalıkla uygulamasıyla dikkat çeken uluslararası üne sahip sanatçının eserleri, Anadolu’nun kültürel zenginliklerinden izler taşıyor. 7 Aralık 2016 tarihinde İstanbullu sanatseverlere kapılarını açacak olan “Gravür ve Ötesi” isimli sergi, 29 Aralık 2016 tarihine kadar devam edecek.

Koyu mavi karanlıklardan bakır rengi parıltılara dönüşen, kendi doğallığında motiflerle bezenmiş bir evreni betimleyen eserleriyle; evrenin özünde yer alan varoluş ve yok oluş arasındaki paradoksu kendine özgü bir yorumla yansıtan İblikçi’nin görsel bir şölen sunacağı sergisi, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi – Tek Kubbe Salonu’nda sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

Güngör İblikçi’nin gravür ve resim sergisi sanatseverlerle buluşuyor Grafikhaber.net

Bir cevap yazın