Haberbizde.Net

Güncel Haber Son Dakika Haberler

Google Meet sesleri gürültüden ayıracak

Google Meet sesleri gürültüden ayıracak 1

Google Meet sesleri gürültüden ayıracak 2

Google Meet gürültüsüz kullanıma sahip olacak. Bu tür isteklere kulaklarını tıkayamayan Google yeni bir güncelleme ile Meet uygulamasına önemli özellikler kazandırdı. Son dönemde popüler olan görüntülü konuşma uygulamalarını kullanalar genellikle arka planı çok sade olmasını ve rahat iletişim kurmayı talep ediyor. Yeni geliştirilen bir yapay zeka teknolojisi sayesinde bu mümkün hale getirildi. Zoom, Microsoft Teams ve Skype gibi rakipler güçlü bir çalışma performansı gösterirken, Google yerinde sayamazdı.

G Suite Ürün Yönetim Müdürü Serge Lachapelle tarafından ortaya atılan bir fikir ile başlayan bu yeni sistem, son derece güvenli. Uçtan uca şifreleme yöntemi ile kullanabildiğiniz program artık arka seslerden kurtulacak. Böylece sadece karşıdaki ile konuşabileceksiniz. Bunun dışındaki seslerden bağımsız bir şekilde konuşmak mümkün hale gelecek.

Bu fikrini yaratıcısı olan Serge Lachapelle; kraker poşeti, kalem ve su bardağı gibi şeylerle gürültü çıkartarak konuşmayı neredeyse tamamen suistimal etti. Ancak yapılan bu deneme ile birlikte, en ufak bir ses bile duyulmadı. Yani sadece uygulamayı kullanarak konuşan iki kişinin sesleri çıktı. Şirket yetkilileri tarafından yapılan açıklamalarda, bu özelliğin evinde küçük çocuğu veya evcil hayvanı bulunan kullanıcılar için oldukça ideal olduğunu söyleniyor.

son olarak bu özelliğin şu anda geliştirilme aşamasında olduğunu söylemek gerekiyor. Android ve iOS tabanlı cihazlarda ilk kullanım sağlanacak ve hemen ardından diğer kullanıcılara yayılacak. Firma yaptığı bu çalışmalarla birlikte Microsoft ve Zoom gibi şirketlere meydan okuyor.