Posted By HaberBizde Posted On

Genç Sultanlar İş Başında Çekya’ya Set Vermedi

CEV 16 yaş altı Genç kızlar Avrupa Şampiyona’snda Türkiye 1. Grubunda olan ikici maçında Çekya’yı 3-0 yenerek önemli bir başarı elde etmişlerdir.

Macaristan ve Slovakya’nın birlikte ev sahipliği yaptığı bu turnuvalarda ikinci mücadelesini Türkiye, Macaristan’ın Nyiregyhaza şehrinde Çekya ile karşılaşarak gerçekleştirmiştir. Milli Takım karşılaşmayı 25-17, 25-14 ve 25-15 lik setler ile 3-0 kazanarak kendilerini göstermiştir. İlk maçında dün Polonya’yı 3-1 yenen Sultanlar bugün de iki de iki yaparak ülkemizin gururu olmuşlardır. Üçüncü maçını ile Rusya ile oynayacak olan Sultanlarımız büyük bir merak ile beklenmektedir. betlike

Genç Millilerden İyi Bir başlangıç Geldi

CEV 16 yaş Genç Kızlar Avrupa Şampiyona’sında Türkiye 1. Grupta bulunan ilk maçında Polonyayı 3-1 yenmeyi başarmıştır. Macaristan ve slovakyanın birlikte ev sahipliği yaptığı turnuvalarda ilk mücadelesini Türkiye Macaristan da Nygregyhaza şehrinde Polonyo ile karşılaşarak gerçekleştirmiştir. Milli takımımız karşılaşmayı 25-22, 28-26 ve 28-25 lik setler ile 3-1 kazanmıştır. Sayılardan da anlaşılacağı üzere oldukça çetin bir maç olan bu lig de Sultanlar galibiyet kazanarak başarılı olmuştur. İkinci maçını da Çekya ile gerçekleştirmiş olan Sultanlar şu an Rusya ile olacak olan 3. Maçını bekliyor. Oldukça iyi bir başlangıca imza attıklarını göz önünde bulundurursak sevenlerinin de göğüsünü kabartmayı başarmışlardır. Ülkemizin genç Sultanları gururlandırmaya en iyi şekilde devam ediyor.