Haberbizde.Net

Güncel Haber Son Dakika Haberler

FREAK IS THE NEW BLACK İlkbahar Yaz 2016 Koleksiyonu İle Yaza Hazır!

FREAK IS THE NEW BLACK  İlkbahar Yaz 2016 Koleksiyonu İle Yaza Hazır! 1

FREAK IS THE NEW BLACK’ in künyesi haline gelmiş alışılmışın dışındaki ruhunu yansıtan İlkbahar Yaz 2016 koleksiyonu ‘Fragments Of Life’, incelikli kalıplar ve iddialı kesimlerle vurguladığı enerjik stiliyle yaza damgasını vurmaya hazır.

Siyah ve beyazın çizgilerde kaotik bir dans ile buluştuğu koleksiyona aynı zamanda yazın coşkusunu aktaran narçiçeği, sakız ve şeker pembesi gibi renklerin yanı sıra güneşin doğuşu ve batışını selamlayan mor ve mavi paletinden tonlar ile limon sarısı eşlik ediyor.

Mini ve maksi boy elbiselerde geometrik detaylar köşeli ve yuvarlak hatların birlikte kullanımı ile biçimlenirken çizgili desenler kesintiye uğramış vektörel hatların yanı sıra ışık oyunlarıyla ortaya çıkan imgesel fotoğraflar ile ifade ediliyor.

Koleksiyonda yer alan skater, bodycon ve A-line elbiselerde fırfır ve volan oyunları, cut-out detaylar ve renk bloğu kombinasyonları ön planda. Ayrıca FREAK IS THE NEW BLACK’in imzası haline gelen file kullanımı hem panellerde hem de tümüyle kullanılan parçalarda optik göz yanılsamalarıyla yine dikkat çekiyor.

Formlarda 90’lı yılların silüetlerine saygı duruşunda bulunan koleksiyon, geçmiş referansları modernize ederek markanın cool ve dinamik tarzına yakışır bir şekilde her zamanki gibi çok yönlü parçaları gündüzden geceye taşıma olanağı sunuyor. Bu özellikleriyle koleksiyon gerek degrade desenlerdeki renk geçişleriyle gerekse geometrik figürler ile oluşturulan tablolarda tıpkı hayattan kesip alınmış bir kareyi andırırcasına kendi içinde parça-bütün ilişkisine farklı bir bakış açışı getirmiş oluyor.

Koleksiyonun önemli satış noktaları arasında Building gibi multi brand mağazaların yanı sıra İzmir – Designers Of Oz; Ankara S9 Butik, Bursa- Güzel Bir Gün Butik ve Adana- Lookbook Store gibi büyükşehirlerdeki tasarım butikleri ile fitnbshop.com Online Mağaza yer alıyor.