Haberbizde.Net

Güncel Haber Son Dakika Haberler

En İyi Headhunter Şirketleri

En İyi Headhunter Şirketleri 1

Genel yetenek testi, yönetici adayının karakterini, yönetim tarzını ve yönetim yaklaşımını öğrenmeyi sağlayan kişilik envanteri gibi insan kaynakları metotlarını kullanarak, firmaların aradığı yönetici profiline uygun adayları hızlı ve hassas bir şekilde bulabilen headhunting yöntemi, firmaların personel alımı süreçlerini kolaylaştırıyor. Analizler sonucunda en iyi faydayı sağlayacak adaylar üzerinde daha fazla yoğunlaşabilen firmalar, zamandan tasarruf edebiliyor.

Üst düzey seçme ve yerleştirme süreci olan headhunting, işe alım danışmanlık firmaları tarafından titizlikle ve gizlilik içinde yürütülüyor. İnsan kaynakları ve danışmanlık şirketlerinden biri olan Direct Search Group (DSG) da üst düzey yönetici seçme ve yerleştirmede headhunting yöntemini kullanıyor. Geniş aday veri tabanını düzenli olarak güncelleyen ve kendi alanında en iyi olan çok çeşitli profesyonelleri içeren DSG, iş ortaklarının ihtiyaç duyduğu pozisyona özgü yetkinliklerin seçimi ve personelin yerleştirilmesi noktasında hızlı ve güvenilir çözümler sunuyor.

Headhunter görevleri nelerdir?

DSG’nin deneyimli headhunter danışmanları üst düzey yönetici seçiminde aşağıdaki önemli görevleri yerine getirmektedir:

  • Müşterinin ihtiyacı olan üst düzey yönetici profili analiz edilir.
  • Müşterinin hedefleri, stratejileri, sektördeki konumu, vizyon ve misyonu incelenir.
  • Yapılan analizler çerçevesinde firmanın ihtiyacına uygun yönetici adayları ile iletişime geçilir.
  • Headhunter, yönetici adayı üzerinde mülakat, test ve referans kontrolü gibi insan kaynakları metotlarını uygular.
  • Headhunter, nitelikli adayların CV’lerini müşteriye sunar.

DSG’nin yürüttüğü üst düzey personel alımı süreci headhunter tarafından büyük bir titizlikle ve gizlilik içinde yürütülmektedir.

Bilgi teknolojileri, online, finans, üretim, hızlı tüketim malları, telekomünikasyon, turizm, medya gibi çok çeşitli sektörlere üst düzey seçme ve yerleştirme başta olmak üzere çeşitli insan kaynakları projeleri yürüten DSG, online game sektörüne yönelik ilk ve tek işe alım yapan danışmanlık firmasıdır.

Şirketinizde ihtiyaç duyulan pozisyona özel yönetici adayı ile tanışmak için alanında tercih edilen öncü insan kaynakları ve danışmanlık şirketi Direct Search Group web sitesini ziyaret edebilirsiniz.