Ege’nin en kapsamlı sanat etkinliği “ARTBORNOVA” Point Bornova’da başladı

Ege’nin en kapsamlı sanat etkinliği “ARTBORNOVA” Point Bornova’da başladı

Moda, eğlencenin yanı sıra kültür ve sanatın da buluşma noktası olan Point Bornova, Ege’nin en kapsamlı sanat etkinliğine imza atıyor. Kavuklar GY’nin katkılarıyla yılda iki kez düzenlenecek ArtBornova’nın ilk etkinliği olan Çağdaş Hikayeler Sergisi büyük bir davetle açıldı. Davete, İzmir’in iş, cemiyet ve sanat hayatından önde gelen isimlerin yanı sıra Siren Ertan, Esra Kaktüs gibi isimler de katıldı. İzmir’in kültür sanat hayatına farklı bir soluk getirmek amacıyla yepyeni bir platform yaratacak ArtBornova’nın ilk sergisi 26 Haziran’a kadar gezilebilir.

ArtBornova’nın ilk etkinliği olan Çağdaş Hikayeler Sergisi’nin açılış daveti, İzmir cemiyet ve iş hayatının önde gelenlerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Kavuklar Ailesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşen davete, Kavuklar GY Grup Başkanı Metehan Kavuk ve eşi Beril Kavuk, İstanbul cemiyet hayatının ünlü isimleri Siren Ertan, Esra Kaktüs, serginin seçkisini yapan Fırat Arapoğlu ve koordinatörü Çağla Cabaoğlu’nun yanı sıra İzmir’in iş, sanat ve cemiyet hayatının önde gelen isimleri de katıldı.

Kavuklar Onursal Kurucu Başkanı Mehmet Kavuk, Kavuklar Onursal Başkanı Abdullah Kavuk, Kavuklar Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kavuk’un da bulunduğu davete Artbornova’nın koordinatörlüğünü üstlenen Çağla Cabaoğlu ve Murat Patavi de yer aldı.

Çağdaş Hikayeler 26 Haziran’a kadar izlenebilir

Çağdaş sanatın en önemli temsilcilerini İzmirlilerle buluşturan ve seçkisini Fırat Arapoğlu’nun yaptığı Çağdaş Hikayeler, sanatçıların tarihsel, kültürel, mitolojik, lirik ve/veya politik temalarla ilişkilerini/ilgilerini ortaya koymaya çalışıyor.

Sergide Louvre koleksiyonunda eseri yer alan Uğur Çakı, fotorealizm akımının Türkiye’deki en önemli temsilcilerinden Kurt Bullend, NewYork Modern Sanatlar Müzesinde solo sergi açan Ferhat Özgür, uluslararası çok önemli koleksiyonlarda eserleri bulunan ve Sotheby’s ve Christie’s tarafından eserleri satılan Levent Morgök ve Beyza Boynudelik ‘le beraber Barış Sarıbaş, Çağrı Saray, Çayan Yılmaz, Dilan Bozyel, Evren Erol, Fulya Asyalı, Gökhan Deniz, Güneş Çınar, Hakan Kırdar, Hakan Bilal Karakaya, Hasan Araptarlı, Kerem Ağralı, Necip Baykara, Olgu Ülkenciler, Rüchan Şahinoğlu, Serpil Kapar, Varol Topaç, Yeni Anıt’ın eserleri yer alıyor.

ArtBornova’nın ilk sanat etkinliği “Çağdaş Hikayeler,” 26 Haziran’a kadar Point Bornova’da izlenebilir.

Bir cevap yazın