Haberbizde.Net

Güncel Haber Son Dakika Haberler

E-Devlet kullanmak ve E-Devlet Şifresi Alma

E-Devlet kullanmak ve E-Devlet Şifresi Alma 1

Türkiye’de vatandaşların devlet daireleriyle ilgili çeşitli işlemleri yürütebilecekleri ve SGK, Adalet Bakanlığı, EGM gibi kurumlardan bilgi alabildikleri online bir platformdur. Peki e-Devlet giriş işlemi nasıl yapılır, e-Devlet şifresi nasıl alınır?

e-DEVLET GİRİŞİ ve ŞİFRESİ

Turkiye.gov.tr adresinde yer alan e-Devlet platformuna giriş yapabilmeniz için postaneden bir e-Devlet şifresi edinmeniz gerekiyor. Şifrenizi PTT şubelerinden edinebilirsiniz. Sisteme de T.C kimlik numaranız ve e-Devlet şifrenizi kullanarak giriş yapabilirsiniz.

Resmi e-Devlet giriş adresi: giris.turkiye.gov.tr/Giris/gir

Sisteme giriş yaptıktan sonra platformun e-Hizmetler bölümünden (turkiye.gov.tr/hizmetler) pek çok kamu kuruluşunun hizmetlerine ve bilgi servislerine ulaşabilirsiniz.

e-DEVLET KAPISINDAKİ KURUMLARPlatformda pek çok devlet kurumu yer almaktadır:Adalet Bakanlığı, AFAD, Aile ve Sosyal Politikalar BakanlığıAnayasa Mahkemesi Başkanlığı, BaşbakanlıkBilgi Teknolojileri ve İletişim KurumuBilim, Sanayi ve Teknoloji BakanlığıCumhurbaşkanlığıÇalışma ve Sosyal Güvenlik BakanlığıÇanakkale Onsekiz Mart ÜniversitesiÇay İşletmeleri Genel Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik BakanlığıDevlet Malzeme Ofisi Genel MüdürlüğüDevlet Personel BaşkanlığıDışişleri BakanlığıDoğal Afet Sigortaları KurumuEmeklilik Gözetim MerkeziEmniyet Genel MüdürlüğüEnerji Piyasası Düzenleme Kurumu BaşkanlığıEnerji ve Tabii Kaynaklar BakanlığıErişim Sağlayıcıları BirliğiGelir İdaresi BaşkanlığıGençlik ve Spor BakanlığıGıda, Tarım ve Hayvancılık BakanlığıGümrük ve Ticaret BakanlığıHazine Müsteşarlığıİçişleri BakanlığıİŞKURKalkınma BakanlığıKamu Gözetimi Muhasebe ve Denetim Standartları KurumuKamu İhale KurumuKara Kuvvetleri KomutanlığıKarayolları Genel MüdürlüğüKıyı Emniyeti Genel MüdürlüğüKOSGEBMahalli İdareler Genel MüdürlüğüMaliye BakanlığıMerkezi Kayıt Kuruluşu A.Ş.Meteoroloji Genel MüdürlüğüMilli Eğitim BakanlığıMilli Kütüphane BaşkanlığıMillî Savunma BakanlığıNüfus Vatandaşlık İşleri Genel MüdürlüğüOrman Genel MüdürlüğüOrman ve Su İşleri BakanlığıÖlçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM)PTTSağlık BakanlığıSigorta Bilgi ve Gözetim MerkeziSivil Havacılık Genel MüdürlüğüSosyal Güvenlik KurumuTakasbank İstanbul Takas ve Saklama Bankası A.Ş.Tapu ve Kadastro Genel MüdürlüğüTarım Sigortaları HavuzuTBMM BaşkanlığıTürkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK)Türkiye Cumhuriyet Merkez BankasıTürkiye Elektrik İletim A.Ş. (TEİAŞ) Genel MüdürlüğüTürkiye İstatistik Kurumu Başkanlığı (TÜİK)Türkiye Ulusal AjansıTürk Patent EnstitüsüTürk Standartları EnstitüsüUlaştırma, Denizcilik ve Haberleşme BakanlığıYargıtayYurt Dışı Türkler ve Akraba Topluluklar BaşkanlığıYüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel MüdürlüğüYükseköğretim Kurulu Başkanlığı