Dünyanın Ortak Dili İngilizce Kelimeler ile Gelişiyor

Dünyanın Ortak Dili İngilizce Kelimeler ile Gelişiyor

Dünyadaki en çok konuşulan dil olan İngilizce; İngiltere ve ABD başta olmak üzere pek çok ülkenin resmi dilidir. Esasından dil olarak farklı kaynaklardan alınan pek çok kelimeler olduğunu görebiliriz. Dil olarak oluşmaya başladığı günden bu yana pek çok dillerden kelimeler alan İngilizce, oldukça karma bir yapıya sahiptir. Bu şekilde İngilizcenin büyük bir çınara benzediği söylenebilir. Gövde ve dal kısımları İngilizce olarak tanımlandığında oldukça basit ve kudretli bir yapı karşınıza çıkıyor. Küçük dallar ve yapraklar ise yabancı kelimeleri oluşturmaktadır. Bu da dil süs, zenginlik ve ahenk katmaktadır. Eğitimler alırken ingilizce kısa anı örnekleri inceleyerek pratik alanında kendinizi geliştirebilir ve dili kullanma alanında farklı örnekler oluşturarak daha akıcı bir şekilde konuşma yeteneği elde edebilirsiniz. İngilizcede kelimeleri bu şekilde tanımak, örneklerle öğrenmek çok daha akılda kalıcıdır. Bu şekilde çalışmalar yaparken bazı İngilizce kelimeleri de İngilizlerin kendisinin uydurduğu görülecektir. Bugün kullanılan İngilizce Uluslararası ticari hayatında gelişmesi ile İtalyan, Yunan, Latin kelimelerinde girdiğiniz görebilirsiniz. Edebiyat alanındaki bu çalışmalar ile dil bugünkü halini almıştır. Teknolojinin de gelişmesi ile bugünkü İngilizce 650000 civarında kelime olduğu tahmin ediliyor.

Akıcı bir İngilizceye sahip olabilmek adına kelime çalışmaları büyük önem taşır. Bu alanda ingilizce kelimeler yazıldığı şekli ile okunmaz. Bu da farklı zorlukları beraberinde getirir. Ancak kelime öğrenirken tek başına öğrenmektense cümle içerisinde kullanımlara ağırlık vermek daha kolay bir çalışma olacaktır. Kelime çalışmalarındaki bir başka zorluk ise dilimizde olduğu gibi kesin kuralların olmamasıdır. Ancak kelime çalışmalarına başladıktan kısa bir zaman içerisinde kelimelerin yazımı ve okunuşları zor gelmeyecektir. Yazılışları ve okunuşlar arasında mantıksal bir kalıbın olmamasının ana nedeni İngilizceye farklı dillerden pek çok kelimenin girmiş olmasıdır. Dil uzmanlarına göre bir yabancı dili öğrenmenin en önemli kuralı o dilde en çok kullanılan kelimelerle başlanmasıdır. Dili kullanmak adına gramer alanında mükemmel kullanımlar gereklidir. Yanında ek olarak gelen kelime çalışmaları sistemli bir çalışma programı olacaktır. Sayılar, renkler, aylar, basit diyaloglar gibi kalıpların temel İngilizce kavramları arasında yer alması söz konusudur.

Özellikle konuşarak İngilizce öğrenme sistemi olan inter İngilizce kalıplaşmış dil eğitimlerinin aksine bir sistem sunuyor. Sistemi incelemek için tıklayın. Sistem içerisinde sıfırdan başlayarak eğitimler alabilir. Ya da biraz bilgisi olanlar pratikler yaparak konuşma alanındaki sorunlarını ortadan kaldırabilirler. Sistemi ücretsiz deneyebilir ve görerek inceleyebilirsiniz. Temel İngilizce kavramları ile başlayan sıfırdan eğitimlerde birey eksikliklerini tamamlayarak sağlam bir temel kurmaktadır. İnter İngilizce sistemine başvuran adayların öncelikle konuşma seviyesinin belirlenmesi gereklidir. Bunun için test konuşmasına katılmak için form doldurması gereklidir. Öğrenci temsilcileri bu alanda geri dönüşler sağlamaktadır. Ana dili İngilizce olan eğitmenler İngilizce sohbetler eşliğinde seviyenizi belirleyecektir. Bu konuşmalar cep telefonları üzerinden yapılmaktadır. 3 ile 5 dakika arasında bir sohbet ile öğrencilerin seviyeleri belirleniyor. Sonrasında sisteme kesin kayıt olmaya karar veren bireyler mobil telefonları üzerinden ya da bilgisayarlar üzerinden 10- 20 -30 dakikalık dersler alabiliyorlar. Eğitmenler her gün aynı saatte düzenli olarak aramaları sağlar. Çalışma programları için öğrencinin sistem üzerindeki paneline online kitaplar yüklenir ve öğrenci e- posta adresine gönderilen kullanıcı adı ve şifre ile giriş sağlar. Hafta içi her gün belirlenen saatlerde dersler online sistem üzerinden kitapçığa başlı kalacak şekilde işlenir. İngilizce sohbetler olarak işlenen dersler oldukça keyifli ve verimli bir şekilde ilerler. Ders sonrasında eğitmenle yaptığınız konuşma mp3 formatında öğrenci sayfanıza yüklenir. Eğitmenler ders sonlarında hatalı kelimeleri örnekleri ile birlikte ve öğrencinin günlük performansları hakkında yorumları ile ilgili tarihteki bölümde belirtir. Bu şekilde öğrenciler eksikliklerini görerek ve tamamlayarak derslere devam edecektir. Öğrenciler panel üzerinden derslerini paneller üzerinde yer alan eğitim takvimlerinde de takip edeceklerdir.